سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

گرامیداشت هفته بسیج در ویژه برنامه های صدا و سیمای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت هفته بسیج در ویژه برنامه های صدا و سیمای استان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

شبکه استانی سیمای جهان بین همزمان با هفته بسیج ویژه برنامه های متنوعی را در حوزه های تولید، تأمین و پخش با رویکرد تبیین دستاوردها، جایگاه و عملکرد بسیج تدارک دیده است.

توجه ویژه به این مناسبت در برنامه های روتین تلویزیونی از جمله «شب های بام ایران»، «زیر یک سقف» و «روز نو» و همچنین پخش زیرنویس، نماهنگ، وله، کلام رهبری و پخش مستند و تله فیلم های تأمینی از اقدامات و برنامه های سیمای جهان بین در این هفته است.

«لشکر مخلص» هم عنوان برنامه ای از تولیدات سیمای جهان بین است که با رویکرد آشنایی با کارکردهای مختلف بسیج در موضوع کرونا و کمک های مؤمنانه و محورهای فرهنگی، اجتماعی، معارفی، سیاسی و سازندگی در طول این هفته به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری ساعت 19:15 به مدت30 دقیقه پخش می شود.

همچنین در این برنامه در بخش های متنوعی از جمله کارشناسی، کلام رهبری، گزارش، نماهنگ، معرفی فعالیت های اقشار مختلف بسیج، گفتگو با بسیجیان موفق و تصاویر گرافیکی؛ بینندگان با دستاوردهای بسیج این شجره طیبه انقلاب اسلامی آشنا می شوند.

سیمای جهان بین در ویژه برنامه «چشم انداز» نیز که به گفتگوی تلویزیونی با سردار اکبری، فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) استان اختصاص دارد به تبیین جایگاه و دستاوردهای نهاد مردمی بسیج در بخش های مختلف سازندگی و توسعه و پیشرفت کشور می پردازد.

این برنامه روز سه شنبه چهارم آذر به تهیه کنندگی داریوش نیک بخت پس از اذان مغرب به مدت 60 دقیقه تقدیم بینندگان شبکه استانی می شود.

همچنین ویژه برنامه «سپاه» با حضور بسیجیان نمونه استان و تبیین فعالیت و تلاش های جهادی آنان به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن کیانی روز جمعه سی آبان همزمان با نخستین روز از هفته بسیج پس از اذان مغرب به مدت 30 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

در برنامه های روزانه رادیویی مرکز نیز در این هفته، به موضوع بسیج و تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) و دستاوردها و خدمات آن در کشور پرداخته می شود.

در برنامه های «صبح و زندگی» با محوریت معرفی برنامه های هفته بسیج در هر روز، معرفی دستاوردهای بسیج و بسیجیان موفق و تأثیرگذار در عرصه رونق و جهش تولید، «پیک روز» در قالب ارتباط با فرماندهان نواحی مقاومت بسیج در شهرستان های10گانه استان، «زندگی جاریست» با رویکرد بسیج بانوان، «مدرسه عشق» ویژه معرفی فعالیت های مخترعین، نخبگان، کارآفرینان، طلاب، ورزشکاران، اساتید، دانش آموزان بسیجی و اردوهای جهادی در مناطق مختلف استان، «جاده جوانی» با موضوع بسیج و جوانان، «موج زنده رود» در قالب پرداختن به عنوان روز و انعکاس فعالیت های بسیج و «بنگ آبادی» با محوریت بسیج سازندگی و اقداماتی در خصوص آبادانی روستاها؛ به تبیین جایگاه و اهمیت بسیج و انعکاس خدمات و دستاوردهای این نهاد بزرگ مردمی پرداخته می شود.

از اقدامات معاونت خبر مرکز هم می توان به تولید دو گزارش موضوعی با عناوین «نقش بسیج و گروه های جهادی در مقابله با کرونا و تلاش جهادگران بسیجی در کنار مدافعان سلامت»، تولید چهار گزارش خبری با محوریت فعالیت های بسیج در عرصه سازندگی استان و حضور در عرصه های مختلف عمران و آبادانی، پوشش تمامی رویدادهای خبری متناسب با هفته بسیج در مرکز استان و شهرستان های10 گانه با همکاری خبرنگاران آزاد و اختصاص بخش های ویژه به پخش اخبار هفته بسیج و اطلاع رسانی کامل از  برنامه های این هفته اشاره کرد.

تولید موشن گرافیک، عکس نوشت، استوری موشن، پادکست، باز تولید مستند، اینفوگرافیک، ایجاد صفحه ویژه سایت، معرفی برنامه های مرکز در فضای مجازی و بارگذاری محتوا در اپلیکیشن جهان بین همراه، وب سایت، صفحات اجتماعی و پیام رسان ها از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مجازی همزمان با روزهای هفته بسیج است.