جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

گرامیداشت هفته بسیج در ویژه برنامه های صدا و سیمای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت هفته بسیج در ویژه برنامه های صدا و سیمای استان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

شبکه استانی سیمای جهان بین همزمان با هفته بسیج ویژه برنامه های متنوعی را در حوزه های تولید و تأمین و پخش با رویکرد تبیین دستاوردها، جایگاه و عملکرد بسیج تدارک دیده است.

توجه ویژه به این مناسبت در برنامه های روتین تلویزیونی از جمله «شب های بام ایران» و «زیر یک سقف» و همچنین پخش زیرنویس، نماهنگ، وله، کلام رهبری و پخش مستند و تله فیلم های تأمینی از اقدامات و برنامه های سیمای جهان بین در این هفته است و همچنین اجتماع بسیجیان در روز پنج آذر نیز از شبکه استانی انعکاس داده می شود.

«مدرسه عشق» هم عنوان برنامه ای از تولیدات سیمای جهان بین است که با رویکرد آشنایی با کارکردهای مختلف بسیج در محورهای فرهنگی، اجتماعی، معارفی، سیاسی و سازندگی در طول این هفته به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری و اجرای احمد باقری ساعت 11:15 دقیقه به مدت30 دقیقه پخش می شود.

همچنین در این برنامه در بخش های متنوعی از جمله کارشناسی، کلام رهبری، گزارش، نماهنگ، معرفی فعالیت های اقشار مختلف بسیج، گفتگو با بسیجیان موفق و تصاویر گرافیکی؛ بینندگان با دستاوردهای بسیج این شجره طیبه انقلاب اسلامی آشنا می شوند.

سیمای جهان بین در ویژه برنامه «سپاه» نیز که به گفتگوی تلویزیونی با سردار شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختصاص دارد به تبیین جایگاه و دستاوردهای نهاد مردمی بسیج در بخش های مختلف سازندگی و توسعه و پیشرفت کشور می پردازد.

این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن کیانی و با اجرای ابوالفضل هادی پور در هفته بسیج از سیمای جهان بین پخش می شود.

در برنامه های روزانه رادیویی مرکز نیز در این هفته، به موضوع بسیج و چهل سالگی تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) پرداخته می شود.

در برنامه های «صبح و زندگی» با محوریت معرفی برنامه های هفته بسیج در هر روز، معرفی دستاوردهای بسیج و بسیجیان موفق و تأثیرگذار در عرصه رونق تولید، «پیک روز» در قالب ارتباط با فرماندهان نواحی مقاومت بسیج در شهرستان های10گانه استان، «زندگی جاریست» با رویکرد بسیج بانوان، «مدرسه عشق» ویژه معرفی فعالیت های مخترعین، نخبگان، کارآفرینان، طلاب، ورزشکاران، اساتید، دانش آموزان بسیجی و اردوهای جهادی در مناطق مختلف استان، «جاده جوانی» با موضوع بسیج و جوانان، «موج زنده رود» در قالب پرداختن به عنوان روز و انعکاس فعالیت های بسیج و «آوای روستا» با محوریت بسیج سازندگی و اقداماتی در خصوص آبادانی روستاها؛ به تبیین جایگاه و اهمیت بسیج و انعکاس خدمات و دستاوردهای این نهاد بزرگ مردمی پرداخته می شود.

از اقدامات معاونت خبر مرکز هم می توان به تولید دو مستند خبری با عناوین «اردوهای جهادی، تلاش برای عمران روستایی» و «تولید ملی حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی»، تولید چهار گزارش موضوعی با محوریت فعالیت های بسیج در عرصه سازندگی استان و حضور در عرصه های مختلف عمران و آبادانی، پوشش تمامی رویدادهای خبری متناسب با هفته بسیج در سطح مرکز استان و شهرستان های10 گانه با همکاری خبرنگاران آزاد و اختصاص بخش های ویژه به پخش اخبار هفته بسیج و اطلاع رسانی کامل از  برنامه های این هفته اشاره کرد.

تولید موشن گرافیک، پادکست، پوستر و عکس نوشت، ویدئو، بازتولید ویدئو، فراخوان مردمی، تنظیم کنداکتور ویژه برای تلویزیون اینترنتی، معرفی برنامه های مرکز در فضای مجازی و بارگذاری محتوا در اپلیکیشن جهان بین همراه، وب سایت، صفحات اجتماعی و پیام رسان ها از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مجازی همزمان با روزهای هفته بسیج است.