رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و شب های قدر در ویژه برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و شب های قدر در ویژه برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیر کل مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: شبکه استانی سیمای جهان بین با تهیه برنامه های ویژه و پرداختن به صورت آیتمی در برنامه های روتین خود، خاطرات، از خودگذشتگی ها و دلاورمردی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و فتح خرمشهر را گرامی می دارد و همچنین در شب های قدر به انعکاس مراسم و برنامه های این شب ها می پردازد.

آقای افشارنیا با اشاره به اینکه در برنامه تلویزیونی «گردان خط شکن امام سجاد(ع)» رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس به ویژه در عملیات آزادسازی خرمشهر به روایت خاطرات آن دوران می پردازند، گفت: این برنامه در چهار قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش نیکبخت تولید شده است و از اول خرداد به مدت چهار روز از سیمای جهان بین پخش می شود.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه «ماه عاشقی» که به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی همزمان با لحظات افطار از سیمای جهان بین پخش می شود به مدت چهار شب به صورت آیتمی و با دعوت ازپیشکسوتان دفاع مقدس به بیان رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام  در دوران دفاع مقدس و عملیات آزادسازی خرمشهر پرداخته می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان «چشم انداز» را عنوان یکی دیگر از برنامه های تلویزیونی این مرکز ویژه سوم خرداد بیان کرد و افزود: در این برنامه با حضور فرماندهان دفاع مقدس، اهمیت عملیات بیت المقدس در تاریخ جنگ تحمیلی، نقش رزمندگان استان در دفاع مقدس و دستاوردهای رویداد حماسی فتح خرمشهر تبیین و روز پنجشنبه ساعت 16 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی پخش می شود.

دکتر افشارنیا با اشاره به اینکه در برنامه «ویژه سپاه» با حضور فرماندهان دفاع مقدس و سپاه استان، نقش ماندگار رزمندگان چهارمحال و بختیاری در این پیروزی و ابعاد ملی و بین المللی این رویداد مهم به تصویر کشیده می شود، افزود: این ویژه برنامه روز سوم خرداد به تهیه کنندگی حسن کیانی به روی آنتن می رود.

وی همچنین افزود: ویژه برنامه شب های قدر سیمای جهان بین شامل ارتباط زنده از مصلای بزرگ امام خمینی شهرکرد و پخش کامل مراسم احیای شب های قدر و عزاداری شهادت حضرت علی(ع)، قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر، سخنرانی مذهبی، مراسم قرآن به سرگرفتن، دعا و نیایش و صحبت های مجری است که با هدف تبیین فضیلت ها و فیوضات شب های قدر از ساعت 23 به مدت240دقیقه به تهیه کنندگی سید امین رضوی در این شب های پر فضیلت پخش می شود.

 

مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: در معاونت صدای این مرکز، هم در برنامه های روتین و روزانه به صورت موردی و آیتمی سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی داشته می شود و هم با تهیه و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «حماسه خرمشهر» حال و هوای خرمشهر در دوران دفاع مقدس و پیروزی تداعی و توصیف می شود.

آقای افشارنیا افزود: در ویژه برنامه «حماسه خرمشهر» به تهیه کنندگی رحمان داودیان به این مناسبت و رویداد مهم ملی و تاریخی پرداخته می شود و با بخش های متنوعی از جمله معرفی شاعران دفاع مقدس، ترانه و موسیقی های حماسی، فتح خرمشهر در کلام بزرگان، گزارش، کارشناس، تلفن و پیامک های شنوندگان در روز پنج شنبه دوم خرداد از ساعت9:15 به مدت45 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه مراسم احیای شب های قدر در مصلای امام خمینی شهرکرد به صورت زنده از رادیو جهان بین پخش می شود، گفت: انعکاس سخنرانی های مصلی، دعای جوشن کبیر، مراسم قرآن بر سرگذاشتن، مباحث کارشناسی، آنونس و ادعیه و مناجات از بخش های این ویژه برنامه است که در شب های قدر به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی از ساعت 22 تا پایان مراسم معنوی احیا و شب زنده داری  با شنوندگان رادیو همراه می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: معاونت خبر مرکز هم در قالب گزارش های مکتوب، صوتی و تصویری، تدارک ویژه ای برای گرامیداشت این مناسبت ها دیده است.

دکتر افشارنیا تولید و پخش60 دقیقه برنامه خبری شامل پوشش رویدادهای مرتبط با مراسم بزرگداشت سوم خرداد در مرکز استان و شهرستان های مختلف، تولید و پخش گزارش خبری با موضوع سوم خرداد، انتشار اخبار مکتوب در سایت خبرگزاری صدا و سیما، بارگذاری خبرهای مرتبط در کانال خبرگزاری و ارسال گزارش های صوتی و تصویری به شبکه های سراسری را از اقدامات معاونت خبر همزمان با روز مقاومت، ایثار و پیروزی برشمرد.

وی تولید 172دقیقه خبر مکتوب و گزارش های رادیویی و تلویزیونی برای انتشار در خبرگزاری صدا و سیما و پخش از شبکه های محلی و سراسری در قالب انعکاس حضور مردم در مراسم احیای شب های قدر در مصلای امام خمینی و مساجد شهرکرد و همچنین در شهرستان های 10 گانه از طریق گزارش های خبرنگاران آزاد و پوشش خبری و تصویری هیئت های عزاداری در شهرکرد و 28 شهر استان را از برنامه های این معاونت همزمان با شب های قدر و شهادت حضرت علی(ع) برشمرد.

مدیرکل رسانه استانی همچنین به فعالیت های معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان همزمان با مناسبت سوم خرداد و شب های قدر اشاره و تولید پوستر، اینفوگرافیک، ویدئو و پادکست، معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما، پخش زنده ویژه برنامه ها در بستر فضای مجازی، ارتباط زنده از طریق فعالان فضای مجازی و پوشش مراسم در نقاط مختلف استان و بارگذاری محتوای تولیدی در پیام رسان، شبکه های اجتماعی، وب سایت و اپلیکیشن جهان بین همراه را از اقدامات درنظر گرفته شده این معاونت برای این ایام بیان کرد.