سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

گرامیداشت روز جهانی قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر در جهان بین - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت روز جهانی قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر در جهان بین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

شبکه استانی سیمای جهان بین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه «روز بیداری» به بررسی اهمیت ابعاد سیاسی و ایدئولوژیکی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین می پردازد.

این برنامه در بخش های کارشناس، سرود، حضور خواننده هم استانی در برنامه، موسیقی تصاویر ویژه روز قدس، سخنان امام خمینی(ره) و کلام مقام معظم رهبری، میان برنامه و کلیپ از راهپیمایی های سال های گذشته و پویش فضای مجازی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را گرامی خواهد داشت. ویژه برنامه «روز بیداری» به تهیه کنندگی فرشاد صالحی همزمان با روز جهانی قدس از ساعت9:30 به مدت90 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

همچنین به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر شبکه استانی سیمای جهان بین با تهیه برنامه های ویژه و پرداختن به صورت آیتمی در برنامه های روتین خود، خاطرات، از خودگذشتگی ها و دلاورمردی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و فتح خرمشهر را گرامی می دارد.

تولید و پخش دو ویژه برنامه «سپاه» به تهیه کنندگی حسن کیانی و با حضور فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) استان، یک برنامه میزگرد محور با حضور رزمندگان استان در عملیات بیت المقدس و یک برنامه مستند گزارشی با موضوع گفتگو با رزمندگان استان و بیان خاطرات آنها از عملیات بیت المقدس به تهیه کنندگی طیبه اسماعیلی، برقراری ارتباط زنده با شبکه های خوزستان و آبادان و پرداخت ویژه به موضوع سوم خرداد در برنامه های روتین «زیر یک سقف» به تهیه کنندگی فرخناز حاتم پوری و «ماه عاشقی» به تهیه کنندگی شهره احمد پور برنامه های سیمای جهان بین برای گرامیداشت سوم خرداد را تشکیل می دهند.

معاونت صدای مرکز چهارمحال و بختیاری هم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه «روز اسلام» به تبیین اهمیت این روز در همبستگی و اتحاد جهان اسلام برای آزادی قدس شریف، ستم خواهی آزادگان در برابر بیداد و ظلم و تشریح محور مقاومت و نقش آن در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی می پردازد.

این برنامه با بخش های گفتگو با کارشناسان، هنرمندان و نخبگان هم استانی، آنونس، سرود و ترانه مرتبط با مناسبت روز، پیامک و تلفن های مردمی به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی از ساعت10 صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به مدت180 دقیقه به روی آنتن می رود و در ادامه به پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری می پردازد.

همچنین همزمان با فرارسیدن سوم خرداد رادیو جهان بین در برنامه های روتین و روزانه به صورت موردی و آیتمی سالروز فتح خرمشهر را گرامی داشته و در شش برنامه مختلف رادیویی رزمندگان استان که در عملیات بیت المقدس حضور داشته اند، به بیان خاطرات خود می پردازند.

«حماسه خرمشهر» هم عنوان ویژه برنامه روز سوم خرداد است که حال و هوای خرمشهر در دوران دفاع مقدس و آزادسازی این شهر را تداعی و توصیف می کند.

در ویژه برنامه «حماسه خرمشهر» به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی به این مناسبت و رویداد مهم ملی و تاریخی پرداخته می شود و با بخش های متنوعی از جمله معرفی شاعران دفاع مقدس، ترانه و موسیقی های حماسی، فتح خرمشهر در کلام بزرگان، گزارش، کارشناس، تلفن و پیامک های شنوندگان در روز شنبه سوم خرداد از ساعت9 به مدت60 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

معاونت خبر صدا و سیمای استان هم در روز جهانی قدس با تولید و پخش4 گزارش خبری، پوشش خبری برنامه های اجرایی شهرستان ها در این روز، انتشار18 مورد عکس، فیلم، خبر و گرافیک در فضای مجازی و در روز سوم خرداد با تهیه و پخش4 گزارش خبری و تولیدی، انعکاس برنامه های شهرستان های10 گانه استان همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، و انتشار 12 مورد عکس، فیلم، خبر و گرافیک در شبکه های اجتماعی مناسبت های پیش رو را گرامی خواهد داشت.

همچنین معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان همزمان با روز جهانی قدس با تولید ویدئوگرافی، پوستر، عکس نوشت، استوری موشن، موشن گرافی و اینفوگرافی و همزمان با سوم خرداد با تولید پوستر، اینفوگرافیک، پخش زنده ویژه برنامه ها در بستر فضای مجازی و در هر دو مناسبت با معرفی برنامه ها در وب سایت و بارگذاری محتوای تولیدی در پیام رسان ها، وب سایت، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن جهان بین همراه با مخاطبان خود در شبکه های مختلف اجتماعی همراه می شود.