سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

چرا شیر خواران اغلب استفراغ می کنند

چرا شیر خواران اغلب استفراغ می کنند


Loading the player...

دانلود

استفراغ در کودکان از جمله شکایت های شایع بسیاری از والدین است که در برخی موارد ممکن است علامتی جدی برای بروز یک بیماری باشدو به آزمایش های تکمیلی و بررسی های لازم نیاز داشته باشد. اما تغذیه بیش از حد شیرخوار، استفاده از تکنیک های غلط و وضعیت نامناسب شیردهی، بیماری های دستگاه گوارش نظیر رفلاکس معده به مری، آلرژی های غذایی ، ضایعات انسدادی و غیره، علل عفونی و عفونت ادراری، عفونت گوش میانی، عفونت های دستگاه تنفسی، مغز و غیره مهمترین علل بروز استفراغ در شیر خواران است. در صورتی که هر یک از علائم زیر همراه با استفراغ دیده شود هشداری جدی تلقی می شود و به  پیگیری فوری نیاز دارد:

نفخ شکم، وزن نگرفتن یا از دست دادن وزن، استفراغ خونی، استفراغ به رنگ سبز یا زرد و تیره ، پرنوشی، پر ادراری، تغذیه نامناسب یا ممانعت از شیر خوردن، بی قراری یا بی حالی، درد شکم یا مشکلات تنفسی مثل سرفه های مکرر، خس خس قفسه سینه، تب، اسهال به خصوص وقتی که حجیم، به دفعات متعدد یا خونی باشد. لازم است همواره به یاد آورید:

  1. هنگام استفراغ شیرخواران  را به سمت راست برگردانیدتا محتویات آن از راه دهان خارج شود
  2. اگر استفراغ مداوم است با پزشک معالج کودک خود مشورت کنید
  3.  اگر حال عمومی شیر خوار خوب است ، استفراغ وی در حد کم و به صورت خروج شیر از راه دهان و بدون فشار است کافی است به روش تغذیه یا میزان شیر دهی در هر نوبت دقت  و آن را اصلاح کنید. همچنین لازم است باد گلوی وی را خوب بگیرید، مجددا کودک خود را تغذیه و در صورت ادامه استفراغ با پزشک کودک خود مشورت کنید
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.