جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

پوشش دیجیتال در چهارمحال و بختیاری به 85 درصد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش دیجیتال در چهارمحال و بختیاری به 85 درصد رسید

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال وبختیاری:

پوشش دیجیتال در چهارمحال و بختیاری به 85 درصد رسید

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال وبختیاری گفت: پوشش دیجیتال در چهارمحال و بختیاری با افتتاح 20 ایستگاه دیجیتال به 85 درصد رسید.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری ، مهرداد عظیمی امروز در مراسم افتتاح 20 ایستگاه دیجیتال با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه میانگین دیجیتال در کشور 80 درصد است، اظهار داشت: میانگین پوشش دیجیتال استانی با افتتاح 20 ایستگاه دیجیتال از 73 درصد به 85 درصد رسید.
وی افزود: امسال پروژه‌هایی در صدا و سیمای استانی افتتاح که برخی از آنها از جمله پخش HD، برای نخستین‌بار در سطح استان‌ها و حتی کشور است.
مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال وبختیاری بیان کرد: در حوزه آنالوگ تنها 4 شبکه در کل استان فعال بود که با توجه به فضای رسانه‌ای حاکم بر دنیا و ضائقه مخاطب که رسانه‌ای با کیفیت خوب و با استانداردهای دنیا را مطالبه می کند، پروژه دیجیتال‌سازی فرستنده‌ها و ایستگاه‌ها آغاز شد.
عظیمی خاطرنشان کرد: 20 ایستگاه دیگر نیز در حال آماده‌سازی است که به زودی با افتتاح آنها، پوشش دیجیتال در استان به بالای 93 درصد افزایش می‌یابد.
وی تصریح کرد: بحث دیجیتال یک پروژه عمرانی نیست و بیشتر ماهیت فرهنگی دارد و با افتتاح شبکه‌های دیجیتال در استان 35 شبکه رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بسیار عالی و یکسان در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.