جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پلنگ های کوهستان بر فراز قله های بام ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

پلنگ های کوهستان بر فراز قله های بام ایران

پلنگ های کوهستان بر فراز قله های بام ایران

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

نمایش رادیویی "زخم پلنگ" نوشته هاجر کوشکی  و برگرفته از کتاب پلنگ های کوهستان به تهیه کنندگی الهه علیزاده در رادیوی استانی جهان بین تهیه و ضبط گردید. این نمایش رادیویی حکایت مردمانی است که برای مبارزه با ظلم شاه و ایادی او از جان خود می گذرند و هیچ گونه بی حرمتی به اهالی و به ویژه بانوان را تحمل نمی کنند. "زخم پلنگ" از مبارزات مردان انقلابی ایران زمین علیه رژیم منحوس پهلوی و ستمشاهی و حضور شیر زنان این خطه قهرمان پرور پا به پای انقلابیون می گوید.

در این نمایش رستم خان بزرگ ایل همراه زیاد خان به دلیل بی عدالتی های امنیه ها و رفتارهای ددمنشانه آنها نزد سیدی رفته و حکم جهاد می گیرند و با کمک اهالی روستا مقابل ظلم و ستم امنیه ها می ایستند و این مقاومت در ادامه منجر به آتش زدن پاسگاه و شورش مردمی می شود. مردم به کوه های اطراف پناه می برند که در این میان زنان نیز در کنار مردان مبارزه کرده و بی بی فرنگیس که بزرگ زنان ایل است از دختران و زنان ایل حمایت
می کند و این مبارزه ادامه پیدا می کند و بقیه ماجرا...

زخم پلنگ در ده قسمت سی دقیقه ای برای پخش در ایام مبارک دهه فجر از رادیو جهان بین تولید و تهیه شده است. بازیگران داریوش یوسف زاده، سعید جوانبخت، زهرا اسماعیلی، عماد صدری نژاد، مصطفی راد، بابک کوهی فایق، رضا حسین زاده و مهدی طاهری، صدابردار شهناز نادری و افکتور بهاره غریبی هستند.