سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، شبکه استانی سیمای جهان بین با ویژه برنامه «شهر عشق» به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی و اجرای ابوالفضل هادی پور با مردم عزادار استان همراه می شود.

برنامه «شهر عشق» در بخش های نوحه و مرثیه سرایی، شاعران عاشورایی، مباحث کارشناسی و گفتگو با پیرغلامان حسینی از روز سه شنبه هجدهم ماه صفر به مدت سه شب از ساعت21 به مدت60 دقیقه و در روز اربعین از ساعت 9 صبح به صورت زنده از سیمای جهان بین پخش می شود و در سایر برنامه های روتین از جمله «زیر یک سقف» و «بچه ها سلام« هم به موضوع اربعین پرداخته می شود.

همچنین برنامه «عقیق» ویژه اربعین سید و سالار شهیدان و یاران و اصحاب باوفایش در بخش های مرثیه خوانی، کارشناس، گزارش، نماهنگ، شعرخوانی شاعران هم استانی و میان برنامه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه همزمان با نوزدهم و بیستم ماه صفر ساعت21 به مدت45 دقیقه به تهیه کنندگی صالح جلیلی و اجرای جمال خدابخشی به روی آنتن می رود.

شبکه استانی سیمای جهان بین در روز اربعین حسینی با ویژه برنامه «قافله عشق» از ساعت17:20 دقیقه در ارتباط تصویری زنده با کربلای معلا، دل های محبان و شیفتگان را روانه صحن و سرای امام حسین و حضرت ابوالفضل(علیهما السلام) می کند.

رادیو جهان بین هم با ویژه برنامه «اربعین عشق» به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی و با بخش های مباحث کارشناسی، تلفن و پیامک های شنوندگان، گزارش، مداحی، مرثیه سرایی و شعرخوانی شاعران هم استانی در روز اربعین حسینی از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه با شنوندگان و عاشقان خاندان عصمت و طهارت همراه می شود.

همچنین در روز اربعین برنامه «پیام استان» به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی و گویندگی شهلا جمشیدیان با محوریت طرح مواسات و کمک های مؤمنانه در ماه های محرم و صفر در نقاط مختلف استان و با بخش های شعرخوانی، حدیث، مداحی، نوحه و ارتباط با خبرنگاران آزاد شهرستان ها برای مطلع شدن از حال و هوای اربعین و عزاداری های مردم با توجه به شرایط موجود کرونایی از ساعت16:30 به مدت 90 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

معاونت خبر صدا و سیمای استان هم با تهیه و پخش گزارش ها و برنامه های مختلف خبری به انعکاس رویدادهای مربوط به اربعین حسینی می پردازد، تولید و پخش14گزارش خبری مرتبط با موضوع اربعین، شش ارتباط زنده تصویری و تلفنی با خبرنگاران شهرستان ها در روز اربعین در ارتباط با آئین های عزاداری در این روز، انعکاس26 خبر و گزارش تولیدی در سایت خبرگزاری صدا و سیما و همچنین انعکاس 84 خبر، عکس و نماهنگ در کانال خبرگزاری از فعالیت ها و برنامه های معاونت خبر مرکز چهارمحال و بختیاری در این مناسبت است.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان نیز، همزمان با اربعین حسینی با ایجاد صفحه ویژه اربعین در وب سایت، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، تولید استوری موشن، پادکست و ویدئوکست، بارگذاری محتوای تولیدی و تأمینی در پیام رسان ها و وب سایت و معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی همراه می شود.