جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: معرفی دستاوردهای 40 ساله نظام، بهترین فرصت برای انعکاس حکومت دینی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: معرفی دستاوردهای 40 ساله نظام، بهترین فرصت برای انعکاس حکومت دینی در کشور

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: معرفی دستاوردهای 40 ساله نظام، بهترین فرصت برای انعکاس حکومت دینی در کشور

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

حجت الاسلام و المسلمین نکونام در این جلسه با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی در سال آینده و تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر سیاستگذاری و برنامه ریزی کاملاً ممتاز و حساب شده برای تبیین و معرفی دستاوردهای نظام به افکار عمومی جهان، گفت: باید این فرصت را مغتنم شمرد و از آن برای خنثی کردن فکر غلطی که اسلام ظرفیت جهانی شدن را ندارد و اسلام فاقد برنامه اجتماعی و حکومتی است و دشمنان برای القای آن تلاش می کنند، به بهترین نحو استفاده کرد.

وی افزود: در این 40 سال خدمات زیادی انجام و دستاوردهای بی نظیری ارائه شده است که جمع بندی و معرفی درست، مبتکرانه، هنرمندانه و خلاقانه آنها بهترین فرصت برای انعکاس حکومت دینی و بخشی از ظرفیت های عظیم اسلام به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با اشاره به سختی های مسیر طی شده از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون گفت: برای تبیین دستاوردهای نظام، مقایسه شرایط بعد و قبل از انقلاب ضروری است، اینکه در چه جایگاهی بودیم و با پیمودن مسیری ناهموار و مقاومت در برابر چالش ها و سختی ها به شرایط پایدار کنونی رسیدیم باید به صورت شفاف ترسیم و تبیین شود.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام افزود: در مسئله استقلال، فرهنگ، سازندگی انسان، ارتقای فکر و درک بشریت، خودشناسی، توجه به جایگاه و کرامت انسانی کارهای بسیاری انجام شده است که با مشارکت همه دستگاه ها باید تبیین شوند و شاهد یک نمودار عظیم و ارزشمند از 40 سالگی انقلاب در استان باشیم تا آن را به رخ جهانیان بکشانیم.

وی به دبیری صدا و سیمای استان در جلسات ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره و بر ضرورت مشارکت و تعامل همه دستگاه های اجرایی استان برای دستیابی به تصمیم گیری های ارزشمند و سیاست گذاری های مؤثر در شأن نظام جمهوری اسلامی تأکید کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با تشکر از صدا و سیمای استان و استقبال از طرح جالب و ارزشمند گرامیداشت 40 سالگی انقلاب با حضور مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی استان، به صورت گذرا به مقایسه بخشی از دستاوردهای نظام اسلامی در استان در بخش های عمرانی، فرهنگی، علمی و بهداشتی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

آقای سلیمانی به توطئه و نقشه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی با سیاه نمایی در رسانه ها و فضای مجازی اشاره و خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون با هجمه و فشارهای زیادی مواجه بوده است که تبیین درست و بجا از عملکرد و دستاوردهای 40 ساله نظام با خلع سلاح و نا امید کردن دشمنان؛ آشنایی نسل جوان با اهداف انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام و رضایتمندی مردم را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اکنون که انقلاب شکوهمند اسلامی با مجاهدت و مقاومت های مردم و مسئولین و تحمل فشارها و سختی ها به سن بلوغ و پختگی رسیده است، گفت: باید با وحدت، همگرایی، همکاری همه جانبه و تشکیل کارگروه ها و کمیته های ساماندهی شده برای تبیین دستاوردهای نظام و نکوداشت باشکوه آئین های چهل سالگی انقلاب گام برداشت.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم که دبیری این جلسه را به عهده داشت با اشاره به اهمیت تشکیل ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که در دیدار جمعی از مدیران رسانه ملی با مقام معظم رهبری بر آن تأکید شده است، گفت: باید با هم اندیشی و وحدت رویه مسئولین استان برای برگزاری با شکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی و سیاستگذاری کرد.

آقای عظیمی به توطئه های دشمن از بدو شکل گیری انقلاب در قالب تهدید، ترور، تفرقه و تحمیل جنگ هشت ساله اشاره و خاطر نشان کرد: با رهبری حضرت امام خمینی (ره)، خون شهدا، از خود گذشتگی رزمندگان و وحدت و انسجام مردم این توطئه ها و نقشه های شوم نقش برآب شد.

وی افزود: در عصر کنونی دشمن با همراهی کشورهای ملتجأ منطقه با راه اندازی 250 شبکه رسانه ای که در تاریخ بی سابقه است، با تبلیغات سوء یک جنگ نرم تمام عیاری را در کنار جنگ سخت علیه نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته است.

 مدیرکل صدا و سیمای استان بر ضرورت هم افزایی و پیشبرد امور به پشتوانه فکر و اندیشه تأکید و خاطرنشان کرد: صدا و سیما به عنوان قرارگاه اصلی مواجهه با جنگ نرم برای برگزاری با شکوه، متفاوت و برنامه ریزی شده نکوداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی تلاش می کند تا با هماهنگی سایر نهاد ها، دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم با به تصویر کشیدن خدمات انجام شده برای دستیابی به این دستاوردهای ارزشمند، افق های امید بخش و روشنی برای آینده ترسیم شود.

آقای عظیمی در بخش دیگری از صحبت های خود، ارائه باورپذیر چهره فاسد رژیم گذشته، مواجهه هدفمند با تبلیغات دشمن، بررسی مقایسه ای انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها و اشاره به دلایل پایداری انقلاب اسلامی، ارائه هنرمندانه و جذاب گفتمان امام و رهبری، شناسایی و معرفی چهره ها و شخصیت های مؤثر انقلاب اسلامی و ارائه الگوی شخصیت تراز انقلاب به نسل جدید را از مهمترین اهداف شورای سیاست گذاری نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بیان کرد.

وی همچنین با اعلام آمادگی صدا و سیما برای انعکاس با شکوه دستاوردهای نظام در گوشه و کنار استان، آن را فرصتی برای هم افزایی و همگرایی فعالیت های دستگاه های اجرایی استان دانست و از تمامی نهادهای اجرایی خواست آرشیو و اسناد خود را برای مستندسازی در اختیار رسانه استانی قرار دهند.