رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با مدیرکل مرکز - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با مدیرکل مرکز

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار از تلاش های صدا و سیمای استان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تعامل سازنده و تنگاتنگ با این نهاد تشکر و قدردانی کرد.

فریبرز نجفی با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیما در حوزه فرهنگی مکمل یکدیگر هستند، افزود: این بنیاد به عنوان یک منبع اطلاعاتی از ظرفیت ویژه و سوژه های مناسبی برای برنامه سازی برخوردار است.  

وی به اهمیت خاطره نگاری از والدین شهدا به عنوان گنجینه ای ارزشمند تأکید کرد و افزود: خاطره نگاری در سال 95 آغازشده و بیش از 170 هزار دقیقه ثبت و ضبط شده است که این امر تلاش و مشارکتی مضاعف می طلبد تا خاطره نگاری این عزیزان با سرعت بیشتر انجام شود.

مدیر کل صدا و سیمای استان هم در این دیدار، خدمت به خانواده شهدا را وظیفه‌ای ارزشمند دانست و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری برای جمع آوری آثار شهدا و خاطرات خانواده آنان، تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با همین موضوع برای سال آینده در اولویت است.

دکتر افشارنیا افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف گنجینه سازی و صدا و سیما با هدف معرفی و فرهنگ سازی می توانند با هم افزایی ظرفیت ها گام های مؤثری در زمینه تولید آثار ماندگار و با محتوا بردارند.

وی به ظرفیت ها و سوژه های نابی که با موضوع شهدا در استان وجود دارد، اشاره و بر ضرورت الگوگیری از راه و روش شهدا و تبیین آن برای مردم به خصوص جوانان در برنامه های صدا و سیما با طرح های جذاب و خلاقانه تأکید کرد.