رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری - نمایش محتوای خبر

 

 

معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

در این مراسم که با حضور معاون امور استان های رسانه ملی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسئولان محلی برگزارشد، معاون امور استان های صدا و سیما به موفقیت های اخیر مرکز چهارمحال و بختیاری به ویژه میزبانی شایسته بیست و یکیمن جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها اشاره و از تلاش های مجموعه کارکنان این مرکز و مدیرکل سابق مهندس مهرداد  عظیمی تشکر و بر حفظ این توفیقات به پشتوانه همدلی، مودت، انسجام و همبستگی تأکید کرد.

دکتر دارابی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به اینکه تلاش های مذبوحانه دشمن، نشان از عظمت کار انقلاب اسلامی دارد، گفت: راه اندازی 300 شبکه فارسی زبان گواه این مهم است که کار انقلاب اسلامی در چهل سال کار بزرگی بوده که امروز تمام تلاش های دشمن به ایجاد تفرقه و مبارزه با اعتقادات دینی و ملی مردم متمرکز شده است.

وی شبکه های استانی را مهم ترین محور توسعه پایدار در استان ها برشمرد وگفت: باز تولید امید، نقد مشفقانه و ناصحانه، پرهیز از سیاه نمایی، تکمیل اطلس فرهنگی استان ها، همراهی با مردم ومسئولین به ویژه در معرفی دستاوردهای نظام، ظرفیت هایی است که شبکه های استانی در توسعه استان ها و ثبات نظام می توانند از آنها استفاده کنند.

معاون امور استان های صدا و سیما همچنین از برنامه ریزی این معاونت برای معرفی دستاوردهای نظام در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی از مستندهای چهل سالگی انقلاب در استان ها رونمایی می شود.

علی دارابی افزود: ساخت این آثار در تبیین افکار عمومی به ویژه نسل جوان از فلسفه انقلاب و دستاوردهای آن در استان ها بی نظیر است .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری هم در این آئین از زحمات مجموعه مدیران و کارکنان صدا و سیمای استان به ویژه آقای عظیمی مدیرکل سابق این مرکز و نقش آفرینی در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، پیگیری خواسته های مردم و پاسخگویی مسئولین، کمک به توسعه زیرساخت ها، فرهنگ سازی و امید بخشی تشکر و قدردانی کرد.

آقای مردانی رویکرد اصلی نظام را تحقق توسعه پایدار و همه جانبه با ترسیم افق های روشن برای آینده انقلاب اسلامی بیان و خاطر نشان کرد: برای تحقق این امر صدا و سیما به عنوان یک بازوی توانمند از جایگاه و اهمیت ویژه ای در توسعه اندیشه، مشارکت در پیشرفت و آبادانی و بسترسازی حضور مردم در فضای منسجم یکدلی و وحدت برخوردار است.

مدیرکل پیشین مرکز هم در این مراسم از همکاری مردم و مسئولان استان و کارکنان مرکز در مدتی که مدیریت صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری را عهده دار بود تشکر و قدردانی و به بخشی از فعالیت های صورت گرفته در این مدت اشاره کرد.

آقای عظیمی ایجاد تعامل سازنده با مردم و مسئولین استان، توجه به ظرفیت های استانی و استفاده از آنها، تولید آثار فاخر نمایشی و تبدیل شدن به قطب آثار نمایشی، کسب رتبه های متعدد در ارزیابی های ستادی، موفقیت تولیدات مرکز در جشنواره های مختلف، میزبانی جشنواره بیست و یکم تولیدات مراکز استان ها و معرفی ظرفیت های استان، افزایش چشمگیر کمی و کیفی تولیدات، تولید محتوای مخاطب پسند در حوزه فضای مجازی، توجه ویژه به راه اندازی سامانه پخش دیجیتال در سطح استان با تحقق پوشش96 درصدی این سامانه تاکنون در استان و فراهم شدن تجهیزات پوشش صد در صدی، تجهیز و راه اندازی دستگاهsng مرکز و راه اندازی رادیو دیداری، تلویزیون اینترنتی و اجرای طرح جامع اپلیکیشن جهان بین همراه را از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت اعلام کرد. 

مدیرکل جدید صدا و سیمای استان هم در این آئین گفت: افتخارات کسب شده در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری نشان از عزم و اهتمام جدی همکاران و مدیریت این مجموعه دارد.

آقای افشاری نیا به اهمیت توجه به موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی در برنامه های رسانه استانی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی بی گمان تحقق وعده الهی است که باید با همدلی و همفکری برای حفظ، تداوم و پاسداشت دستاوردهای ماندگار آن تلاش کنیم.

وی روحیه بسیجی، تفکر جهادی و مدیریت انقلابی را سرلوحه فعالیت های پیش روی خود و همکارانش در مرکز چهارمحال و بختیاری با نگاه ویژه به تولید آثار بومی و منطقه ای، بهره گیری از نظرات نخبگان، فرهیختگان و صاحبنظران، تقویت وحدت ملی، برقراری تعامل سازنده با مسئولین استان و معرفی دستاوردهای نظام بیان کرد.

در پایان این مراسم از زحمات مهرداد عظیمی مدیرکل سابق مرکز تجلیل و در حکمی از سوی دکتر علی عسگری رئیس رسانه ملی، یوسف افشاری نیا به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری منصوب شد.

از جمله سوابق مدیریتی دکتر یوسف افشاری نیا می توان به مدیر پخش سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در سال های ۷۶ تا ۸۳، معاون سیمای مرکز خوزستان در سال های ۸۳ تا ۸۷ ، معاون سیمای اصفهان از سال ۸۷ تا ۹۲ و مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلوبه و بویراحمد از سال ۹۲ تا ۹۷ اشاره کرد. وی معاونت فرهنگی، آ موزش و تحقیقات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد را هم عهده دار بود. علاوه برتدریس در دانشگاه، مقالات علمی و پژوهشی در حوزه های زبان و ادبیات فارسی و متون تفسیری عرفانی به قلم ایشان چاپ شده است. او مقطع کارشناسی را در دانشگاه تهران طی کرده و دانش آموخته دکترای تخصصی ادبیات عرفانی از دانشگاه اصفهان است.