سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

ماسک سفیداب نقره

ماسک سفیداب نقره


Loading the player...

این روزها خیلی از ماسکهای زیبایی را می شود از مواد طبیعی و موجود درخانه ها درست کرد و برای پاکسازی، از بین بردن مواد اضافی از منافذ پوستی، مرطوب و لطیف کردن، بالا بردن جریان خون و تغذیه پوست استفاده کرد. در این بخش  میخواهیم  تا شیوه درست کردن پنج نوع ماسک را که همه آنها طبیعی بوده و به آسانی درست می شوند را معرفی میکنیم.

ماسک ویژه ضد جوش : بهترین زمان مصرف بعد از بخور صورت است که باید مقداری سفیداب نقره را با مقداری عرق بید و در صورتی که به لیموترش تازه دسترسی دارید یک عدد لیموترش تازه (تاکید می کنم که از آب لیموی شیشه برای پوست استفاده نکنید) را آب بگیرید مخلوط کرده روی پوست قرار داده 10 دقیقه بعد پوست را با آب ولرم بشویید.

ماسک ویژه درمان جوش صورت بعد از اصلاح : مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید و یا گلبهار به صورت ماسک بعد از هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمانهای جوش صورت بعد از اصلاح است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بود.

 ماسک ویژه روشن کننده ، درمان کک و مک : ابتدا پوست را با استفاده از بخار آب و یا دمکرده بابونه بخور دهید تا پوست کاملاً مرطوب شود سپس مقداری از سفیداب نقره را به صورت خشک روی پوست در تمام نواحی صورت ماساژ داده و پس از گذشت 10 دقیقه شستشو کنید سپس مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.

ماسک ویژه از بین بردن جای جوش : ابتدا مقداری سفیداب نقره را با نسیت مساوی حنای بیرنگ مخلوط و به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیر نسبتاً سفت بدست آید سپس خمیر بدست آمده را روی پوست ماساژ داده تا کاملاً روی پوست را بپوشاند، در این حالت صورت را حرکت نداده و هر چند لحظه یکبار مقداری آب را روی پوست اسپری کنید، پس از گذشت 20 دقیقه پوست را شستشو کرده و  مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.

 ماسک ویژه ضد لک صورت

مواد لازم

    2 قاشق غذا خوری سفیدآب نقره                                           1 قاشق چایخوری اسید بوریک

    1 قاشق مربا خوری سفیدآب پنبه روی                                     1 قاشق مربا خوری کائولن

    2 قاشق غذا خوری جوهر طباشیر                                           1 قاشق مربا خوری بوراکس

طرز تهیه و مصرف: مواد فوق را مخلوط نموده در ظرفی ریخته نام ماسک را روی آن بنویسید. برای مصرف هر بار یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را همراه با شیر برای پوست های خشک و ماست کم چرب برای پوست های چرب مخلوط کرده مدت 20 دقیقه صبر نمائید و سپس صورت را بشوئید و همیشه نیز مراقب زیر چشمان خود باشید هنگامی که ماسک بر روی صورت می باشد از صحبت خودداری نمائید. برای اینکه صورتی شفاف داشته باشید هفته ای 2 بار از دستور بالا و هر روز یک لیوان از مخلوط عرق شاتره، کاسنی، بید و کیالک بنوشید.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.