سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

فلفل مثل درد است

فلفل مثل درد است


Loading the player...

همه خواص و مضرات مصرف غذاهای تند!

غذاهای تند یکی از محبوب ترین غذاها در سراسر دنیا به حساب مي‌‌آیند. فلفل طعم بسیار متفاوتی به غذاها مي‌‌دهد. هر فرهنگی به تناسب خود، غذاهای پر ادویه و تندی دارد که خوردن آنها هرازچند گاهی بسیار لذت بخش و هیجان‌انگیز است.اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به غذاهای تند و فلفل علاقه دارند، بهتر است در ادامه برای آشنايي با خواص فلفل با ما همراه باشید. تحقیقات اخیر نشان مي‌‌دهند مصرف فلفل و غذاهای تند برای سلامت بدن خاصیت بسیاری دارد. بله درست شنیدید! فلفل مي‌‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد! از جمله خواص متعدد فلفل مي‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان سرماخوردگی:کاپسایسین باعث افزایش تعریق بدن شده و علائم و ناراحتی‌های ناشی از سرماخوردگی را کاهش مي‌‌دهد، به باز شدن مجرای تنفسی کمک مي‌‌کند. همچنین ممکن است به کاهش مشکلات ناشی از سینوزیت کمک کند.

الگوی خواب منظم:محققان استرالیایی دریافته‌اند که افرادی که به صورت مداوم فلفل مصرف مي‌‌کنند، الگوی خواب منظم‌تری دارند. این افراد همچنین راحت‌تر از خواب بیدار مي‌‌شوند و در طول روز از انرژی بیشتری نیز برخوردارند.

بهبود خلق‌و‌خو:فلفل‌های تند میزان اندروفین و سروتونین را در بدن افزایش مي‌‌دهند. این دو ماده موجب كاهش درد و باعث نشاط و شادابی بدن مي‌‌شوند. این دو ماده را مي‌‌توان برای از بین بردن افسردگی و کاهش استرس به کار برد.

بهبود تنفس:فلفل‌های تند به نوعی خلط‌آور هستند و مي‌‌تواند به افرادی که دچار آسم، برونشیت مزمن، نفخ، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی هستند، کمک کند. فلفل‌های تند با باز کردن مجراهای مسدود تنفسی به بهبود تنفس کمک بسیاری مي‌‌کنند. در مورد غذاهای تند باید اصل اعتدال را همیشه رعایت کرد. خصوصا اگر شما دارای معده‌ای حساس هستید یا تحمل‌تان در مقابل تندی کم است. با مصرف متعادل این ماده ارزشمند مي‌‌توانيد از فواید بی‌شمار آن بهره‌مند شوید.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام به نظر شما متن به این بلندی با یک فایل... امیر ۱۳۹۴/۰۷/۷ ۰۷:۲۲

امیر
با سلام به نظر شما متن به این بلندی با یک فایل صوتی 45 ثانیه ای تناسب دارد
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۷ ۰۷:۲۲