سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

علل بد زبانی کودکان

علل بد زبانی کودکان


Loading the player...

دانلود

تحقیقات نشان داده، فحش دادن و ناسزاگويي فقط از راه مشاهده و آموزش در كودكان ايجاد میشود. يعني فرزند شما در موقعيت بدزباني و فحاشي قرارگرفته و استفاده ازلغات و كلمات زشت يا انواع و اقسام فحش ها را از زبان فرد ديگري آموخته است. بدزباني ممکن است از یک برنامه يا فيلم آموخته شود يا اينكه ممكن است دوستي در مهدکودک ناسزا بگوید و كودك از او ياد بگيرد. البته بدزباني فقط شامل فحش دادن نميشود. مواردي مثل تهديد كردن، طعنه زدن، گستاخي و فرياد زدن به جای آرام صحبت كردن را هم بايد در گروه بدزباني قرارداد.

توصیه هایی به والدین براي تصحيح اين رفتار در كودكان

الگوي خوبي براي فرزندانتان باشيد: اگر دوست نداريد فرزندتان با فرياد حرف بزند يا فحاشي كند يا به طور كلي بدزبان باشد، خودتان هم نبايد در برابر ديگران چنين رفتاري داشته باشيد. به جاي اينكه هربار وقتي كسي چيزي به فرزندتان میدهد به او بگوييد يادت رفت تشكر كني، خودتان نيز الگوي اين رفتار پسنديده براي كودك باشيد.

جلو زبانتان را بگيريد: مهمترين الگو و مربي بدزباني كودك، پدر، مادر، اطرافيان و حتي برنامه هاي خارج از گروه سني آنها هستند. او از افراد خانواده و غريبه ها كلمات زشت يا حرف زدن بي ادبانه را ياد ميگيرد؛ سپس آن را تكرار می کند. انتظار نداشته باشيد كه وقتي موقع رانندگي و در حضور فرزندتان، راننده هاي ديگر را با الفاظ زشت ميخوانيد، اين كلمه را چند ساعت يا چند روز بعد از زبان او نشنويد.

درست حرف زدن را به اوياد دهيد:اگر ميخواهيد كودك شما خوش زبان باشد بايد اين مهارت را به او آموزش دهيد. اگر دلتان نميخواهد فرزندتان با صداي بلند با شما صحبت كند بايد به او بگوييد كه فرياد زدن به جاي حرف زدن معمولي یک رفتار نادرست است و در خانه شما جايي ندارد.

چشمتان را روي بدزباني كودك ببنديد: یکی از روش هاي توصیه شده براي مقابله با بدزباني كودك اين است كه به طور كامل اين رفتار را ناديده بگيريد. وقتي به بدزباني فرزندتان پاسخ ندهيد، اين رفتار خودبه خود در او خاموش ميشود و به او نشان ميدهيد كه نميتواند با كلمات يا طرز بيانش شما را تحت تأثير قرار دهد.

Causes Children profanation

Research has shown, cursing and profanity Only through observation and learning in children occurs. Abusive may be learned from a program or movie Or they might Tell a friend profanity in kindergarten and child and learn from him.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.