سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

عفونت های چشمی و لنزهای تماسی

عفونت های چشمی و لنزهای تماسی


Loading the player...

شستشوی لنزهای تماسی چشم (کنتاکت لنز) با آب لوله‌کشی سبب عفونت قرنیه چشم می‌شود و ضروری است استفاده‌کنندگان از این لنزها حتما از محلول استریل استفاده کنند.اخیرا مواردی مشاهده شده که استفاده از آب لوله‌کشی آلوده برای نگهداری و پاک کردن لنز، سبب شده که افراد به عارضه چشمی دچار شوند.لنزهای تماسی ممکن است بر روی سطح چشم مالش پیدا کنند و به تحریک یا عفونت آن منجر شوند. برخی از عفونت‌های چشمی در صورتی که درمان‌نشده باقی بمانند، ممکن است آنقدر وخیم شوند که به از دست دادن بینایی بینجامند.مهم این است، در صورتی که لنزهای تماسی برای چشمان شما تحریک‌کننده هستند، فورا به دنبال درمان باشید. اگر شما هر علامتی از عفونت از جمله تاری دید، درد، ترشح ، تورم، سوختگی یا حساسیت به نور را دارید، به این توصیه‌ها عمل کنید:

- فورا لنز تماسی خود را خارج کنید و دیگر درون چشم قرار ندهید.

- لنزها را درون محفظه حاوی مایع مخصوص بگذارید و به نزد پزشک‌تان ببرید. ممکن است او برای تشخیص مشکل شما به بررسی آن‌ها نیاز داشته باشد.

لنزهایی که به صورت دقیق تمیز و ضد عفونی نشوند، خطر عفونت چشم را بالا می‌برند.لنزهای قدیمی یا نامتناسب با چشم ممکن است باعث خراشیدگی چشم یا رشد عروق خونی در قرنیه شوند.با توجه به این‌که ممکن است لنز با گذشت زمان تاب برداشته و شکل قرنیه را تغییر دهد، تناسب لنز تماسی با چشم و قدرت آن، باید در فاصله‌های زمانی منظم توسط چشم‌پزشک یا اپتومتریست ارزیابی شود.با توجه به اینکه مصرف همزمان برخی از قطره‌های چشمی با لنز تماسی ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد ، بهتر است استفاده از قطره‌های چشمی، طبق نظر پزشک صورت گیرد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.