جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

روایت 8 سال مقاومت و ایستادگی در جهان بین - نمایش محتوای خبر

 

 

روایت 8 سال مقاومت و ایستادگی در جهان بین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

آقای افشارنیا گفت: شبکه استانی صدای چهارمحال و بختیاری با برنامه «پلاک هشت» تلاش می کند مخاطبان، به ویژه جوانان را با آرمان های انقلاب اسلامی و اهداف امام راحل، دستاوردهای دفاع مقدس، از خودگذشتگی و نقش رزمندگان هم استانی و خانواده های آنان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی آشنا و ارزش های دفاع مقدس را ترویج و تبیین کند.

وی افزود: این برنامه در بخش های گفتگو با ایثارگران موفق و کارآفرین، اطلاع رسانی درخصوص عناوین روزها و برنامه های هفته دفاع مقدس در استان، گزارش از نمایشگاه دفاع مقدس، معرفی نویسندگان و هنرمندان هم استانی در حوزه دفاع مقدس، معرفی فیلم، پخش صدای رزمندگان هم استانی از دوران مقاومت و ایثار و موسیقی و سرودهای مرتبط با حال و هوای این هفته از ساعت15:15 به مدت45 دقیقه به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی و گویندگی جعفر زمانی از رادیو جهان بین پخش می شود.

مدیرکل مرکز گفت: «طلایه داران» نیز عنوان ویژه برنامه ای است که با هدف گرامیداشت رشادت ها، دلاورمردی ها و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شبکه استانی سیمای جهان بین تولید و پخش می شود.

دکتر افشارنیا بخش های مختلف این برنامه را در قالب روز شمار هفته دفاع مقدس، گفتگو با رزمندگان و فرماندهان استان در دوران جنگ تحمیلی، گفتگو با فعالان فرهنگی و هنری در این حوزه، مباحث کارشناسی، انعکاس رویدادهای هفته دفاع مقدس در سطح استان، بیان خاطرات رزمندگان، گزارش و نماهنگ بیان کرد.

وی افزود: برنامه «طلایه داران» در طول هفته دفاع مقدس به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش نیک بخت و اجرای احمد باقری پس از اذان مغرب به مدت30 دقیقه به روی آنتن می رود.

مدیرکل صدا و سیمای استان تولید و پخش 28گزارش خبری و موضوعی مرتبط با رویدادهای این هفته و شش گزارش تولیدی با موضوع دفاع مقدس و ایثار و شهادت، پوشش خبری رویدادهای شهرستان های10گانه استان با همکاری خبرنگاران آزاد و تمرکز بخش خبری ساعت23 تلویزیون و16 رادیو به تمامی خبرهای روز هفته دفاع مقدس را از اقدامات معاونت خبر مرکز در این مدت برشمرد.

آقای افشارنیا همچنین به فعالیت های معاونت فضای مجازی مرکز هم اشاره و تولید موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس نوشت، ویدئو و پادکست، پوستر با موضوعات و عناوین روزهای این هفته، بازتولید سکانس های برتر و سرود و موسیقی

با موضوع دفاع مقدس، پویش عکس مردمی با موضوع دفاع مقدس، طراحی صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی، صفحات اجتماعی و پیام رسان را از برنامه های پیش بینی شده این معاونت همزمان با هفته دفاع مقدس عنوان کرد.