جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

روایت سال های مقاومت و ایستادگی در جهان بین - نمایش محتوای خبر

 

 

روایت سال های مقاومت و ایستادگی در جهان بین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

شبکه استانی صدای چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه متعددی تلاش می کند دستاوردهای دفاع مقدس، آرمان های انقلاب اسلامی و اهداف امام راحل، از خودگذشتگی و نقش رزمندگان هم استانی و خانواده های آنان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و ارزش های دفاع مقدس را ترویج و تبیین کند.

برنامه «پلاک هشت» با رویکرد آشنایی بیش از پیش مخاطبان به ویژه نسل جوان با از خودگذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به تهیه کنندگی سیاوش قربانی پور و سید مهرداد افضلی در طول هفته دفاع مقدس ساعت 15:15 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

در برنامه «جلوه های ایثار» به تهیه کنندگی سید مهرداد افضلی با حضور رزمندگان، آزادگان و جانبازان استان خاطرات، حوادث و حقایق ناگفته نبرد در جبهه های حق علیه باطل روایت می شود و این برنامه در هفته دفاع مقدس روزهای فرد ساعت11:15 دقیقه به روی آنتن می رود.

برنامه «مدرسه عشق» که به معرفی فعالیت های ایثارگران و بسیجیان استان در عرصه های مختلف می پردازد به تهیه کنندگی فاطمه رفیعی روز چهارشنبه دوم مهرماه ساعت 18 پخش می شود و در برنامه «نسیمی از بهشت» یکی از شهدای استان معرفی می شود و هر روز در دو نوبت پخش خواهد شد.  

برنامه روایی «فانوس» یکی دیگر از برنامه های رادیو جهان بین است که گوینده برنامه خاطرات و حوادث دوران دفاع مقدس را نقل می کند وهر روز ساعت 19:15 دقیقه به تهیه کنندگی محمد حداد و ندا پولادآبادی با مخاطبان همراه می شود.

برنامه «پلاک چهل» شامل بسته های صوتی است که به معرفی شهدا، ایثارگران و جانبازان استان می پردازد و هر شب ساعت23  به تهیه کنندگی آرزو بلالی پخش می شود.

در شبکه استانی سیمای جهان بین نیز با هدف گرامیداشت رشادت ها، دلاورمردی ها و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه های متنوعی تولید و
پخش می شود.

برنامه «طلایه داران» در موزه دفاع مقدس شهرکرد در فضایی مناسب با حال و هوای آن دوران و با حضور فرماندهان استان در سنگرهای نبرد حق علیه باطل تهیه و هر شب ساعت20:50 دقیقه از شبکه سراسری شما و شبکه استانی جهان بین پخش می شود.

این برنامه با بخش های روز شمار هفته دفاع مقدس، گفتگو با رزمندگان و فرماندهان استان در دوران جنگ تحمیلی، گزارش از یادگاران دفاع مقدس، گفتگو با خانواده شهدای شاخص استان، شعر دفاع مقدس، معرفی کتاب و سرود و نماهنگ به
تهیه کنندگی بیژن علی بابایی به روی آنتن می رود.

برنامه «چهل سال اقتدار» هم با رویکرد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس به تهیه کنندگی فرحناز حاتم پوری از اول شهریور ماه در حال پخش است و در هفته مقدس نیز هر روز ساعت 17:45 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

گوهر ناب، ما قوی هستیم، عطر خاطرات (بیان خاطرات به یادماندنی توسط رزمندگان، جانبازان وآزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس)، موسیقی تصویر های دفاع مقدس، نما(معرفی فیلم های دفاع مقدس)، همیشه درصحنه (معرفی رزمندگان کارآفرین) و چکامه های پایداری (معرفی شاعران هم استانی که در زمینه دفاع مقدس فعالیت می کنند) بخش های این برنامه را تشکیل می دهند.

«بر بام ایثار» هم برنامه ای دیگر از تولیدات سیمای جهان بین است که به تهیه کنندگی رضا قاضی به معرفی رزمندگان، ایثارگران و شهدای شهرستان بروجن می پردازد و در هفته دفاع مقدس ساعت 23:30 دقیقه پخش می شود.

تولید و پخش 32گزارش خبری و موضوعی مرتبط با رویدادهای این هفته و هفت گزارش تولیدی با موضوع دفاع مقدس و ایثار و شهادت، پوشش خبری رویدادهای شهرستان های10گانه استان با همکاری خبرنگاران آزاد و تمرکز بخش خبری ساعت23 تلویزیون و 16 رادیو به تمامی خبرهای روز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس از اقدامات معاونت خبر در این هفته است.

معاونت فضای مجازی مرکز هم با تولید موشن گرافی، اینفوگراف، عکس نوشت، ویدئوکست و پادکست، مسابقه، بازتولید سکانس های برتر فیلم های آرشیوی دفاع مقدس، طراحی صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه و بارگذاری محتوای تولیدی در پیام رسان ها و تمامی بسترهای شبکه های اجتماعی؛ هفته دفاع مقدس و چهل سالگی این رویداد بزرگ را گرامی خواهد داشت.