جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رادیو جهان بین بر بام بلند ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

رادیو جهان بین بر بام بلند ایران

رادیو جهان بین بر بام بلند ایران

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

دکتر افشاری نیا مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری در جلسه ای که با حضور مدیر شبکه رادیویی اقتصاد، شورای معاونان و جمعی از همکاران معاونت صدای مرکز حضور داشتند ضمن مهم دانستن موضوع اقتصاد در محور فعالیت های رسانه گفت: شرایط خاص اقتصادی کشور و محوریت اقداماتی که صدا و سیما در سال جهش تولید و در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام می دهد خود گواه بر این ضرورت است و همین امر سبب گردیده رادیو اقتصاد به عنوان یک رادیوی تخصصی، جایگاه بسیار خوبی پیدا کند و محور برنامه های اقتصادی حوزه صدا قرار بگیرد. دکتر افشارنیا در ادامه با اهمیت شمردن برگزاری چنین جشنواره هایی در رسانه افزود: هم برنامه های موفق به عنوان الگو و هم برنامه سازان تولیدات فاخر معرفی خواهند شد.

دکتر محمدرضا مهدیار اسماعیلی مدیر شبکه رادیویی اقتصاد هم در این جلسه با تعبیر زیبای خود لاله های واژگون استان را نماد تواضع سلحشوران استان چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: در فرهنگ غنی خودمان هر وقت می خواهیم از یک پهلوان فداکار نمادی بسازیم یاد لاله می افتیم و در این استان این لاله ها سر به زیر کشیده اند تا تواضع خودشان را در بلندای ایران نشان دهند.

وی در خصوص برگزاری نخستین جشنواره رادیو اقتصاد در تهران و  حاضر نشدن برندگان این جشنواره به دلیل وجود محدودیت های ویروس کرونا افزود: اقتصاد و معیشت مهمترین موضوعاتی هستند که باید در برنامه سازی به آنها پرداخت و با توجه به شرایط فعلی جنگ اقتصادی و اوج تحریم ها و همچنین اتفاقات ناگوار کرونایی که سبب اختلال کسب و کارها گردیده،  برپایی چنین جشنواره هایی لازم است.

دکتر اسماعیلی از اختصاص یافتن بیشترین جوایز به همکاران صدا و سیمای استان ابراز خرسندی کرد و گفت: این موفقیت حاصل تلاش همکاران و مدیران این مجموعه بوده است که همان سلحشوران متواضع هستند.

مدیر شبکه رادیویی اقتصاد افزود: در کشور ما به دلیل تغییراتی که در نوع انتقال پیام در حوزه رسانه پدید آمده و تحولاتی که در رسانه های رقیب رخ داده است تمایل مخاطب را برای استفاده از بیشترین پیام در کمترین زمان را بالا برده و برنامه سازان وظیفه دارند در کوتاه ترین زمان بیشترین پیام را به شنونده انتقال دهند.

در پایان این جلسه از برندگان مراکز چهارمحال و بختیاری، فارس، اصفهان، کرمانشاه و یزد که در نخستین جشنواره سراسری رادیو اقتصاد مقام و رتبه کسب کردند با اهدای نشان جشنواره و لوح تقدیر به عمل آمد.

در نخستین جشنواره سراسری رادیو اقتصاد رتبه برتر بخش فیچر به فیروزه بنی طالبی برای برنامۀ برآفتاب پابنا، رتبه برتر بخش نمایش به رضا حیدری برای نمایش مزرعه خورشید، رتبه برتر بخش مستند به لیلا بابایی برای برنامۀ شوتی ها، مقام برگزیده بخش فیچر به فاطمه دهقانی برای برنامه از سامان تا دهلی و همچنین مقام برگزیده بخش آنونس به مریم کریمی برای آنونس هرم تولید تعلق گرفت.

گفتنی است با حضور دکتر اسماعیلی مدیر شبکه رادیویی اقتصاد، کارگاه آموزشی رسانه و اقتصاد برای برنامه سازان مرکز و سایر استان ها برگزار گردید و مباحثی چون: شرایط اقتصادی کشور، ضرورت ها و اولویت های رسانه در زمینه اقتصاد، برنامه سازی با موضوع اقتصاد، رشد و اعتلای اقتصادی جامعه و نقش کلیدی برنامه سازان برای کمک به مردم با توجه به شرایط سخت کنونی شیوع ویروس کرونا در این کارگاه بررسی گردید.