جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

دیده بانان، تخلفات و جرایم انتخاباتی را گزارش دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

دیده بانان، تخلفات و جرایم انتخاباتی را گزارش دهند

دیده بانان، تخلفات و جرایم انتخاباتی را گزارش دهند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم، یاری رسان کشور در پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی باشند.
سید محمد موسوی افزود: حمایت و صیانت دو نقش اساسی دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در انتخابات است.
موسوی با بیان اینکه در گذشته اگر مردم می‌خواستند نقشی در حاکمیت داشته باشند این نقش همیشه مورد اجحاف قرار می‌گرفت، گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که آحاد ملت می‌توانند آزادانه حکام مورد نظر خود را انتخاب کنند.
وی افزود: ممکن است در بعضی از شهرستان‌ها سودجویان در تلاش باشند فردی به عنوان وکیل ملت به مجلس ورود پیدا کند که فاقد هرگونه صلاحیت و شایستگی است.
موسوی با تأکید بر این موضوع که اقدامات دیده بانان دقیقاً در این لحظات خطیر، کارساز و گره گشاست گفت: انتظار می‌رود دیده بانان در صورت مشاهده اقدامات ناشایست و غیرقانونی داوطلبانی که به هر نحو همچون تبلیغات غیرقانونی، خریدن رأی، تحریک و تطمیع قصد اخذ رأی به نفع خود را دارند، گزارش دهند.
ویبا اشاره به فرصت اندک باقی مانده تا زمان برگزاری انتخابات افزود: با توجه به حساسیت موضوع و فقدان وقت کافی جهت پیگیری گزارشات، نیاز به ثبت گزارش نیست و دیده بانان در صورت مشاهده هر گونه تخلف انتخاباتی مراتب را فوراً به معاونت اجتماعی اعلام و یا با مدیر سامانه سجام برای انجام اقدامات مقتضی تماس بگیرند.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ۹۸ برگزار می‌شود.