جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

حضور گسترده مردم در انتخابات تضمین کننده قدرت ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور گسترده مردم در انتخابات تضمین کننده قدرت ملی

حضور گسترده مردم در انتخابات تضمین کننده قدرت ملی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، جعفر مردانی در ستاد انتخابات این استان افزود: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم‌سالار دینی است و مردم با انتخاب خود ارکان نظام را تعیین می‌کنند.
وی گفت: در ۴ دهه گذشته با احتساب همه‌پرسی‌ها، ۳۶ دوره انتخابات و به عبارتی به طور میانگین هر سال یک دوره انتخابات در کشور برگزار شده که در مقایسه با سایر نظام‌های سیاسی کم نظیر است.
مردانی با بیان اینکه قوه مقننه یکی از مهمترین و اساسی‌ترین قوای کشور است، افزود: به لحاظ حقوقی وظیفه قوه مقننه اصلاح و وضع نظم و قوانین کشور و نظارت بر اجرای قوانین مصوب است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای تحقق مشارکت حداکثری، افزود: رسانه‌ها و گروه‌های تاثیرگذار، مردم را به حضور گسترده در پای صندوق‌های رای تشویق کنند.
جعفرمردانی گفت: مسئولیت‌ها در نظام جمهوری اسلامی برگرفته از حضور مردم است و اراده مردم توسط صندوق‌های رای مشخص می‌شود و مجریان برگزاری انتخابات امانت‌دار این رای هستند و تمام تلاش خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم به کار گرفته‌اند.
وی افزود: ستاد انتخابات استان از ۱۰ ماه گذشته برای تامین سلامت و امنیت و برگزاری پرشور انتخابات تشکیل شده و ماموریت هر یک از دستگاه‌ها مشخص شده است.
جعفرمردانی، با بیان اینکه در برگزاری انتخابات در استان، ۱۶ هزار نفر همکاری می‌کنند، گفت: به همه افرادی که خود را در محک آزمایش مردم قرار می‌دهند اطمینان می‌دهیم وظیفه ما صیانت و دفاع از آرای مردم است.
رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: ۷۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر در این استان شرایط رای دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند.
جعفر مردانی افزود: از این تعداد ۳۶۳ هزار و ۱۵۱ نفر زن و ۳۶۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد هستند.
وی با اشاره به پیش‌بینی ۷۳۷ شعبه اخذ رای در استان، گفت: از این تعداد ۵۳۱ شعبه ثابت و ۲۰۶ شعبه سیار است.
مردانی گفت: همچنین از این تعداد ۳۴۷ شعبه روستایی و ۳۹۰ شعبه شهری است.
رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری، با اشاره به شرایط آب و هوایی و احتمال وقوع بارش برف و باران در ارتفاعات استان در روز دوم اسفند، گفت: یک بالگرد برای جمع‎آوری رای مردم مناطق سخت‎گذر استان پیش‎بینی شده است تا در صورت ضرورت مورد استفاده قرار گیرد.
مردانی، با اشاره به اینکه ۱۶ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در استان فعالیت می‌کنند، گفت: این تعداد افراد شامل هیات‌های اجرایی، نظارت، بازرسی و نیرو‌های تامین‌کننده نظم و امنیت انتخابات است.