سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

جلوه گری رنگ ها و فرهنگ ها در «شب های بام ایران» - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوه گری رنگ ها و فرهنگ ها در «شب های بام ایران»

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

«شب های بام ایران» برنامه روتین شبانه سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری است که توانسته جایگاه مناسبی را بین مخاطبان به دست آورد؛ تنوع قومیتی استان باعث ایجاد رنگین کمان فرهنگی در این دیار شده که در طراحی برنامه با توجه ویژه به خرده فرهنگ های استانی از مجریان با قومیت ها و گویش های مختلف استان استفاده شده است.

این برنامه با بهره گیری از بخش های متنوع و جذاب سعی در جلب رضایت سلایق مختلف دارد، در بخش استودیویی هر شب میهمانانی از اقوام مختلف استان در برنامه حاضر می شوند و درباره آداب، رسوم و سنن قوم خود سخن می گویند و برخی از این آداب و رسوم توسط گروه های هنری به اجرا در می آید.

در بخش هوای تازه، دو شخصیت «مش عمو و مش عیدی» به مناطق تفریحی استان می روند و با گردشگران و مسافران گفتگو می کنند و در بخش گزارش، گزارشگر برنامه در گفتگو با مردم به بررسی ضرب المثل های رایج و وجه تسمیه آنها می پردازد.

این برنامه یک بخش نمایشی هم با عنوان «ماجراهای آقا بهمن و اطرافیان» دارد، از دیگر بخش های برنامه می توان «در گذر زمان» با موضوع معرفی مشاهیر استان، موسیقی تصویر با اجرای تصنیف های زیبای خوانندگان محلی در طبیعت زیبای استان و بخش مسابقه پیامکی را نام برد.

انتخاب زمان مناسب برای پخش برنامه باعث شده که ارتباط مخاطب با برنامه همواره حفظ و خاطره برنامه «شب های بام ایران» در اذهان ماندگار شود و بینندگان شبکه جهان بین رأس ساعت21 از شنبه تا چهارشنبه هر هفته  برنامه صفا و همدلی، رنگین کمان فرهنگ و آئین های محلی را به تهیه کنندگی فرشاد صالحی و اجرای شهرام راستی، عقیل عباسی، مینا حیدری و پریسا شیرازی به نظاره بنشینند.