جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تله فیلم «مَندیر بارون» در جدول پخش برنامه های شبکه یک سیما - نمایش محتوای خبر

 

 

تله فیلم «مَندیر بارون» در جدول پخش برنامه های شبکه یک سیما

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: 

دکتر افشارنیا گفت: تله فیلم «مَندیر بارون» از تولیدات شبکه استانی سیمای جهان بین به تهیه کنندگی مرتضی رحیمی، نویسندگی مهدی سجادپور و کارگردانی علی اسیوند روز جمعه 19 اردیبهشت ساعت 16 روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

وی افزود: این تله فیلم، داستان جوانی با اصالت بختیاری به نام شاهرخ را روایت می کند که در تهران متولد و بزرگ شده و فرزند یک رزمنده مفقود الاثر است. او پس از اینکه در تهران گرفتار مشکلاتی می شود، پس از گذشت سی و چند سال مجبور به بازگشت به زادگاه پدری خود در بازفت شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری می شود و در این مهاجرت متوجه قابلیت ها و ظرفیت های بالای منطقه در زمینه گردشگری و توریسم شده و تصمیم می گیرد مجتمع بوم گردی راه اندازی کند که با مشکلاتی بر سر راهش مواجه می شود و .... .

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اینکه ضبط تله فیلم «مَندیر بارون» در لوکیشن های تهران و عمدتاً بازفت استان چهارمحال و بختیاری انجام شده است، افزود: در تولید این اثر با بهره گیری از لباس، نمادهای های بومی محلی و چشم اندازهای طبیعی و زیبای بازفت، قابلیت ویژه منطقه در زمینه گردشگری به تصویرکشیده شده و بخشی از آداب و رسوم قوم بختیاری، میهمان نوازی و کوچ نشینی معرفی شده است.

به گفته آقای افشارنیا یکی از آیین هایی که در این تله فیلم معرفی می شود، مراسم قدیمی و باستانی «هَل هَله کوسه» در بین بختیاری ها است که برای تمنا و درخواست باران برگزار می شود و عنوان فیلم «مَندیر بارون» هم برگرفته از همین سنت دیرین و به معنای «منتظر باران» است.

وی خاطرنشان کرد: در این اثر با نگاهی دقیق و موشکافانه، به اهمیت موضوع صرفه جویی در آب و منابع آبی پرداخته شده است و همچنین با به چالش کشیدن برخی از سنت های غلط که آسیب های اجتماعی را نیز در بردارد، بیننده را وادار به درنگ و تأملی درخصوص آنها می کند.

در تله فیلم «مَندیر بارون» بازیگران و چهره های شناخته شده ملی در کنار بازیگران محلی استان ایفای نقش می کنند و از جمله اسامی آنها می توان به علی اسیوند، مرتضی رحیمی، رامین راستاد، سارا منجزی پور، حسن اسدی، داراب آقاسی زاده، حجت الله نجف پور، کبری گودرزی، اشرف شاه حسینی، زهرا طاهری، حبیب تاج میری، مرتضی ناجی، محمد معمر و قاسم سلیمانی اشاره کرد و مجید گل سفیدی مدیر تصویربرداری، حمید اسلامی مدیر صدابرداری و رضا غفاری اعتبار هم تدوینگر این اثر هستند.