سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

تدبر در آیه 6سوره تحریم

تدبر در آیه 6سوره تحریم


دانلود

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَعْتَذِرُوا الْيَوْمَ ۖ إِنَّمَا تُجْزَوْنَ مَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، خودتان و كسانتان را از آتشى كه سوخت آن، مردم و سنگهاست حفظ كنيد: بر آن [آتش‌] فرشتگانى خشن [و] سختگير [گمارده شده‌] اند. از آنچه خدا به آنان دستور داده سرپيچى نمى‌كنند و آنچه را كه مأمورند انجام مى‌دهند.

این آیه پیام روشن و مهمی دارد ما تکلیف و وظیفه داریم و نباید مسئولیت خود را فراموش کنیم. این خود ما هستیم که بهشت و جهنم را با اعمال و رفتارمان می سازیم. هیزم آتش جهنم خود انسان ها می باشند. اگر کسی دقت نکند و مخالف آئین حق باشد جهنم را برای خود خریده است . در قیامت ابتدا خطاهای انسان تجلی می کند و تبدیل به جهنم می شود و بعد به واسطه اعمال خوب فرد وارد بهشت می شود. اگر کسی گناهی نداشته باشد یا توبه کرده باشد یا مشمول شفاعت یا فضل خداوند بشود از جهنم عبور می کند و وارد بهشت می شود . خداوند در این آیه می گوید اول خودتان را نجات بدهید و بعد خانوادیتان را چون نسبت به آنها مسئول می باشید

Reflect on verse 6 of Sura Tahrim

O ye who believe! save yourselves and your families from a Fire whose fuel is Men and Stones, over which are [appointed] angels stern [and] severe, who flinchnot [from executing] the Commands they receive from Allah, but do (precisely) what they are commanded.