سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تدارک مرکز چهارمحال و بختیاری برای انتخاباتی پرشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک مرکز چهارمحال و بختیاری برای انتخاباتی پرشور

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

شبکه استانی سیمای جهان بین در ویژه برنامه های «انتخاب»، «تا فردا» و «بر بام افتخار» و پرداختن به موضوع انتخابات در سایر برنامه های روتین با بینندگان خود همراه شده و ضرورت حضور حداکثری پای صندوق های رأی را به تصویر می کشد.

در برنامه «تا فردا» به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی با حضور مسئولین استان، کارشناسان مجرب سیاسی و اجتماعی، همچنین مسئولین هیأت های اجرایی و نظارت بر انتخابات و نمایندگان شورای نگهبان در استان به صورت میزگرد محور درخصوص فرآیند انتخابات و روند برگزاری آن، اطلاعاتی در اختیار مخاطبان قرارداده می شود و روزهای زوج از ساعت12:30 به مدت 45 دقیقه به روی آنتن می رود.

در برنامه «بر بام افتخار» با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه به بررسی، تبیین و تفسیر اهمیت انتخابات، مشارکت اجتماعی، مشارکت سیاسی، عزم و اراده ملی، اهمیت حضور  مردم و نقش آنها در سازندگی، مردم سالاری و جایگاه ایران در عرصه های بین المللی پرداخته می شود.

این برنامه در بخش های کارشناسی، انتخابات در کلام مقام معظم رهبری، قوانین انتخابات، وله های انتخاباتی و سرودهای حماسی یک شنبه و پنج شنبه ساعت 12:30 و سه شنبه پس از اذان مغرب به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی از شبکه استانی پخش می شود. 

در برنامه «انتخاب» مجری گزارشگر برنامه به سراغ اقشار مردم و صاحبان مشاغل مختلف در جامعه رفته و در مورد اهمیت انتخاب در مراحل مختلف زندگی با آنها گفتگو می کند و در نهایت موضوع به ضرورت حضور در انتخابات ربط داده می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی رضا قاضی در زمان باقی مانده تا انتخابات در طول روز در زمان های مختلف به مدت پنج دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

رادیو جهان بین هم با ویژه برنامه های «ایران ما» و «تا انتخابات» ضرورت انتخابی آگاهانه را برای توسعه و آبادانی کشور تبیین می کند.

برنامه میزگرد محور«ایران ما» با حضور کارشناسان مجرب و اساتید دانشگاه به بررسی و تفسیر اهمیت انتخابات، بیان ویژگی های نماینده اصلح و همچنین تأثیر و نقش مشارکت مردم در توسعه و آبادانی کشور می پردازد و به تهیه کنندگی نایب صالحی روزهای دوشنبه ساعت12:30 و سه شنبه ها ساعت18:45 به مدت45 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

در برنامه «تا انتخابات» مجری گزارشگر برنامه، بین مردم رفته و در خصوص حضور در انتخابات نظر آنها را جویا شده و هر روز ساعت 20:45 به مدت10 دقیقه به تهیه کنندگی نایب صالحی با مردم استان همراه می شود.

پخش روزانه چندین مرتبه آنونس، وکس پاپ و تغییر رویکرد تمامی برنامه های روتین به موضوع انتخابات از دیگر اقدامات معاونت صدای مرکز چهارمحال و بختیاری در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین نماهنگ «انتخاب اول» با موضوع انتخابات و با مضمون انتخابی شایسته و کارآمد به صورت پاپ در واحد شعر و موسیقی صدا و سیمای استان تولید شد.

این نماهنگ بر اساس اشعاری از شاهد خراسانی، با صدای جاوید عسگری، تنظیم حسن فراهانی، تهیه کنندگی و آهنگسازی حسن مجیدی و تصویر برداری و تدوین محمد حیدری به مدت چهار دقیقه برای پخش از شبکه های سراسری تولید شده است.

پوشش خبری رویدادهای مرتبط با انتخابات در سطح شهرستان های10 گانه استان، تولید هشت بسته خبری با عنوان «دیدگاه» با محوریت سلسله گزارش های مردمی «تریبون آزاد»، تولید10 بسته خبری ویژه انتخابات با لوگوی«37/11» و تولید شش گزارش تولیدی با موضوع انتخابات از اقدامات معاونت خبر صدا و سیمای استان به منظور امیدآفرینی و تشویق و ترغیب مردم برای حضور در پای صندوق های رأی و مشارکت در انتخابات است.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید مجموعه برند انیمیشن «کاکاچی» با موضوع انتخابات، تولید مجموعه های موشن گرافیک های انتخاباتی، پادکست طنز، پوستر، عکس نوشت و پوستر، اینفوگرافیک، سکانس برتر، ایجاد صفحه ویژه انتخابات در وب سایت مرکز، توزیع محتوای تولیدی در بسترهای مختلف فضای مجازی، استفاده از ظرفیت برنامه کاربردی جهان بین همراه، برگزاری پویش مردمی و معرفی برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی، پیام رسان و صفحات اجتماعی زمینه حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رأی را فراهم می کند.