رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی با ساختن خانه های آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی با ساختن خانه های آباد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری از مشارکت و همکاری با دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در اجرای بیست و چهارمین دوره طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادی خبرداد و گفت: این طرح به منظور مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی و آگاهی بخشی به اذهان عمومی جامعه با موضوعات متنوع اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی با حضور علما و شخصیت‌های بزرگ حوزوی از پنجم مرداد در استان شروع شده است و تا بیست و هفتم این ماه ادامه دارد.

آقای عظیمی افزود: این طرح بزرگ فرهنگی امسال در بخش بیت المعمور یا همان خانه آباد ویژه عموم مردم و بخش انسان و رسالت انقلابی ویژه جوانان برگزار می شود و رسانه استانی با تهیه و پخش برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی و پوشش خبری این مباحث، برای داشتن خانه های آباد با بهره گیری و به کاربردن آموزش ها و نکات ارزنده ای که توسط علما، اساتید و کارشناسان مجرب کشوری در این طرح ارائه می شود، تلاش می کند. 

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها و اهداف اصلی در برنامه های طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادی توجه به جوانان است، افزود: در این طرح 32 سرفصل با موضوع اصلی «انسان و رسالت انقلاب اسلامی» برای شناخت و آگاهی جوانان توسط کارشناسان مجرب  بررسی و تبیین و برای تحقق سبک زندگی اسلامی در خانه های آباد نیز 30 موضوع مطرح می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان به پوشش کامل و پخش سخنرانی های این طرح که دو نوبت در طول روز انجام می شود از سیمای جهان بین اشاره و خاطر نشان کرد: مباحث مطرح شده در این طرح با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم، شناخت از حکومت، انقلاب، امامت و رهبری و با ترویج اخلاق و امید در خانواده ها به صورت روتین همه روزه از ساعت 19:15 به مدت 30 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

آقای عظیمی گفت: با هماهنگی انجام شده باحضور تمامی اساتید دعوت شده در طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادی، برنامه های کوتاه مدت با محوریت سبک زندگی اسلامی، اخلاق اسلامی و دینی، اقتصاد مقاومتی، رشد و تربیت دینی، مؤلفه های خاص فرهنگ عمومی با رویکرد بومی و مسائل اجتماعی تهیه و به تناوب در جدول پخش سیما قرار خواهد گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: معاونت صدای مرکز هم از آغاز اجرای این طرح به صورت متناوب و مرتب در برنامه های رادیویی به اطلاع رسانی در خصوص برگزاری جلسات پرداخته است و هرشب ساعت20:30 تا 21 سخنرانی ها و مباحث مطرح شده را پخش می کند و سعی در تشریح ویژگی های یک خانه آباد دارد.

آقای عظیمی گفت: رادیو جهان بین روزانه در بخشی از برنامه «صبح و زندگی» به اطلاع رسانی در خصوص جلسات و مباحث همان روز می پردازد، در برنامه «پیک روز» در دو نوبت صبح و عصر قسمتی را به انعکاس مسائل پیرامون جلسات مبانی اعتقادی اختصاص می دهد و در برنامه «پرس و جو» نیز از نحوه برگزاری و اخبار و مسائل پیرامون جلسات و سخنرانی ها اطلاع رسانی می کند.

وی پوشش خبری آئین افتتاح طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادی، پوشش روزانه جلسات طرح در بخش های خبری 20و 23 سیما، پخش 14 خبر مرتبط با اطلاع رسانی از برگزاری طرح در استان و تبلیغ و اطلاع رسانی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون برای حضور عموم و ارسال هشت گزارش خبری برای پخش از شبکه های سراسری را از اقدامات معاونت خبر مرکز همزمان با برگزاری این طرح اعلام کرد.