رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

تأکید بر تقویت هم افزایی و همدلی رسانه های استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید بر تقویت هم افزایی و همدلی رسانه های استان

تأکید بر تقویت هم افزایی و همدلی رسانه های استان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مسئول بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری در این نشست که با حضور فعالان این عرصه در صدا و سیمای استان برگزار شد بر ضرورت ارتباط اصحاب رسانه با صدا و سیما به ویژه در بحث فرهنگی، مباحث اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با رویکرد استانی و ترویج فرهنگ دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی تأکید کرد.

سرهنگ حیدری بررسی راهکارهای عمق بخشی و تأثیرگذاری در بحث فرهنگی و تلاش برای تشکیل جبهه رسانه ای علیه جنگ نرم دشمن و کاهش تبعات آن در بین جوانان را از دیگر اهداف مشترک اصحاب رسانه و جراید استان برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر در استان گفت: رویکرد کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی، جنگ نرم و سبک زندگی اسلامی از محورهایی است که امسال برای برگزاری سومین دوره این جشنواره در نظر گرفته شده است و اصحاب رسانه برای تولید آثار با محتوا با این مضامین تلاش کنند.     

مسئول بسیج رسانه استان همچنین خواستار تولید و پخش برنامه ای با موضوع معرفی مطبوعات، نشریات و خبرگزاری های استان در صدا و سیما برای آشنایی هر چه بیشتر با جراید محلی و کمک به تقویت آنها شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم در این نشست با تأکید بر ضرورت تعامل و ارتباط دوسویه رسانه ها و مخاطبان گفت: اصحاب رسانه باید در مرحله اول آثار پر محتوا و با کیفیت تولید و آن را به مخاطبان منعکس و در نهایت بازخورد و اثربخشی آن را دریافت و ارزیابی کنند.

آقای عظیمی افزود: صدا و سیمای استان از کلیه بسترهای ارتباطی مانند اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی، وب سایت و پیام رسان های خود با زبان هنر و رسانه برای ارائه محتوا به مخاطبان استفاده می کند.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه، اعضای یک خانواده هستند که به معنای واقعی باید از فرصتی که در اختیار دارند برای سازندگی نه تخریب استفاده کنند و اگر عضوی در خانواده کاستی و قصوری داشت، بقیه باید به آن تذکر بدهند و به دور از حاشیه ها برای اصلاح آن تلاش کنند.

مدیرکل صدا و سیمای استان انسجام بخشی و مقابله با تهدیدات دشمن از طریق جنگ نرم که از این طریق درصدد سیاه نمایی و نا امیدی جوانان هستند، تقویت روحیه جهادی و انقلابی با تمرکز بر تولیدات محتوایی اثربخش و تلاش برای اجرایی کردن مطالبات و منویات مقام معظم رهبری را از مهمترین اهداف، اولیوت ها و سیاست های این مرکز برشمرد.

آقای عظیمی با اشاره به سر فصل های مشترک برنامه های بسیج رسانه گفت: توجه به محورهای دین، اخلاق، امید، آگاهی بخشی، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و برخی موضوعات ملی از قبیل اقتصاد مقاومتی، صیانت از منابع و موهبت های خدادادی و حفاظت از محیط زیست از مهمترین اهداف و رویکردهایی است کهد ر برنامه سازی های صدا و سیما به آنها توجه ویژه می شود.

وی به ضرورت آثار مورد نیاز جامعه که پاسخگوی نیاز و مطالبات مردم باشد گفت: فعالان و دست اندرکاران رسانه باید بستری فراهم کنند برای انعکاس صدای مردم به نحوی که هم مخاطبان مطالبات خود را مطرح کنند و هم فرصت پاسخگویی به مسئولین داده شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان به تولید برنامه های تلویزیونی «سیمای همدلی» و رادیویی «پرس و جو» و همچنین پیگیری مطالبات مردمی در بخش های خبری اشاره و خاطر نشان کرد: پی گیری خواسته ها و دغدغه های مردم کار بزرگ و حساسی است که باید با دقت و رعایت عدالت به آن پرداخت.

آقای عظیمی از آمادگی و موافقت صدا و سیمای استان برای تولید و پخش برنامه ای با موضوع معرفی مطبوعات و خبرگزاری های استان، فعالیت هایی که اصحاب رسانه انجام می دهند و پی گیری و بررسی اخبار تولیدی جراید استان خبرداد.

وی همچنین با اشاره به میزبانی بیست و یکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی رسانه ملی در مردادماه، برگزاری این رویداد فرهنگی را فرصت ویژه ای برای تولید محتوای فاخر و اثربخش بیان کرد تا ظرفیت های استان به خوبی معرفی شود و دستاورد آن توسعه و پیشرفت استان را به ارمغان آورد، که تحقق آن همراهی و همدلی همه مسئولین و صاحبان فکر و اندیشه را می طلبد و در این راستا از طرح و ایده های جدید استقبال می کنیم.

مدیرکل مرکز افزود: به منظور معرفی استان به بهترین نحو و قابلیت های سرمایه گذاری آن بر اساس تصمیم گیری انجام شده از خردادماه ویژه برنامه هایی از شبکه های سراسری تلویزیونی و رادیویی پخش خواهد شد و این فرصت ویژه ای است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.