جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برگزاری مرحله مقدماتی چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در مرکز چهارمحال و بختیاری - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مرحله مقدماتی چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در مرکز چهارمحال و بختیاری

برگزاری مرحله مقدماتی چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در مرکز چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

این دوره از مسابقات، همزمان با تهران و مراکز استانی صدا و سیما روز یکشنبه12 آذر با پیام حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام رسانه ملی، با شعار «تدبر در قرآن و معارف اهل بیت» به منظور گسترش فرهنگ قرآنی در میان کارکنان صدا و سیما و خانواده های آنها و ایجاد زمینه مناسب برای انس هر چه بیشتر با کلام وحی و معارف اسلامی در مرکز چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

مدیرکل مرکز در آئین افتتاح این مسابقات با تبریک هفته وحدت و تشکر از استقبال همکاران مرکز چهارمحال و بختیاری و خانواده های آنان در برگزاری مسابقات قرآن و عترت گفت: به لطف و فضل الهی و به برکت کلام وحی، صدا و سیمای این استان جزء مراکز برتر از لحاظ استقبال و تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی است.

آقای عظیمی با اشاره به وظیفه انسانی مسلمانان برای حفظ و ترویج دین خدا در خانواده و جامعه گفت: تک تک افراد در روز قیامت در قبال دین پاسخگو هستند، پس باید در زندگی دنیوی تا فرصت باقی است با بهره گیری از موقعیت ها و امکانات در این راه تلاش کرد.

وی با تأکید بر حمایت از طرح ها و ایده های قرآنی، به فرصت ویژه ای که در اختیار کارکنان و برنامه سازان رسانه ملی برای ترویج معارف اسلامی و علوم قرآنی قرار دارد اشاره و خاطر نشان کرد: همکاران با توجه ویژه به تولید آثار با محتوای فاخر و در نظر گرفتن اولویت های دین، اخلاق، امید، آگاهی و سبک زندگی اسلامی می توانند بهترین ایده و سوژه ها را از قرآن کریم که سراسر اعجاز، درس و نکته است، بهره برداری کنند.

مرحله نخست چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ویژه کارکنان و خانواده های آنان همزمان با تهران و مراکز استانی صدا و سیما با رقابت 157 نفر شرکت کننده در بخش های شفاهی، کتبی و جنبی ویژه خواهران، برادران و کودکان و نوجوانان به مدت سه روز در این مرکز برگزار می شود.