جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای مخاطبان نوجوان و جوان در نشست هم اندیشی - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای مخاطبان نوجوان و جوان در نشست هم اندیشی

بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای مخاطبان نوجوان و جوان در نشست هم اندیشی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل صدا و سیمای استان در نشست مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مسئول دفتر استانی سراج گفت: دو نهاد صدا و سیما و آموزش و پرورش به عنوان متولیان تأثیر گذار فرهنگ و تعلیم و تربیت می توانند در یک هم افزایی هدفمند و برنامه ریزی شده در این عرصه گام های مؤثری بردارند.

آقای عظیمی با اشاره به هجمه های گسترده دشمنان برای کم ارزش کردن ارزش ها و آرمان ها بین نوجوانان و جوانان گفت: تولید محتوای جذاب و اثرگذار و بهره گیری هوشمندانه از ظرفیت های موجود می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه ای بین صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، دفتر استانی سراج و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، رسانه استانی مجموعه برنامه تلویزیونی ترکیبی با موضوع ارتقای سواد فضای مجازی را در 20 قسمت 25 دقیقه ای  تهیه و تولید می کند.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: این مرکز از کلیه بسترهای ارتباطی در فضای مجازی مانند اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی، وب سایت و پیام رسان های خود با زبان هنر و رسانه برای ارائه محتوا به مخاطبان استفاده می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست از آمادگی این اداره کل با بهره گیری از کلیه ظرفیت های آموزشی، معلمان، دانش آموزان و اولیاء برای ایجاد یک شبکه گسترده، منسجم، منظم و فراگیر در سطح استان برای اجرای این طرح با همکاری صدا و سیمای استان خبر داد.

آقای امیدی افزود: راه اندازی شبکه ای مستقیم برای تعامل بیشتر با دانش آموزان از جمله سیاست های کلان آموزش و پرورش و هدایت و برنامه ریزی فعالیت در فضای مجازی یکی از دغدغه های اصلی این اداره کل است که تولید برنامه های پرمحتوا می تواند پایانی برای این دغدغه ها باشد.

در پایان این نشست تفاهم نامه ای مبنی بر تولید برنامه های تلویزیونی با هدف ارتقای سواد رسانه ای با تأکید بر فضای مجازی به امضای مدیران کل صدا و سیما و آموزش و پرورش، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مسئول دفتر استانی سراج رسید.