حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۷

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت در نشست هم اندیشی

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل مرکز در این نشست با اشاره به تعامل مفید و سازنده بین دو دستگاه و نگاه ویژه به رسانه استانی از همکاری های مجموعه علوم پزشکی استان با صدا و سیما تشکر کرد.

آقای عظیمی گفت: توجه به دو مقوله اطلاع رسانی یا آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در حوزه سلامت و بهداشت از اهداف و دغدغه های مشترک دو نهاد است که ترویج سبک صحیح زندگی ایرانی اسلامی در برنامه های صدا و سیما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی به ظرفیت های رسانه استانی و جایگاه آن بین مردم اشاره و خاطرنشان کرد: به پشتوانه تعاملات سازنده ای که بین دانشگاه علوم پزشکی و صدا و سیمای استان شکل گرفته است، می توان از ظرفیت های موجود رسانه ای برای آموزش به مردم، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در حوزه سلامت با تولید برنامه های پرمحتوا و تأثیرگذار به بهترین نحو استفاده کرد.

آقای عظیمی با اشاره به 40 سالگی انقلاب در سال آینده و همچنین میزبانی استان در جشنواره بیست و یکم تولیدات مراکز استانی رسانه ملی که ظرفیت خوبی برای معرفی و توسعه استان است، خواستار ارائه طرح و ایده های نو در حوزه بهداشت و سلامت و انعکاس دستاوردهای نظام به بهترین نحو شد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان هم با قدردانی از تلاش های صدا و سیمای استان برای ارتقای سطح سلامت جامعه و همکاری گسترده با این دانشگاه، بر تداوم و تقویت زمینه تعاملات بیشتر و ترویج نقاط مشترک با استفاده از فرصت ایجاد شده تأکید کرد.

دکتر خالدی فر با اشاره به اینکه بحث سلامت، مقوله ای چند مؤلفه ای شامل رفاه جسمی، اجتماعی، روانی و معنوی است که تأمین، حفظ و ارتقای سلامت نیاز به مشارکت همگانی دارد، افزود: با توجه به اعتماد بالای مردم چهارمحال و بختیاری به رسانه استانی نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی، آموزش، اطلاع رسانی، اصلاح سبک زندگی و ارتقای سواد سلامت جامعه بی بدیل و بسیار تأثیرگذار است.

وی افزود: با ارتقای سواد سلامت جامعه، مقابله با ناآگاهی و استاندارسازی مباحث بهداشتی و درمانی سطح سلامت زندگی افراد جامعه و در نهایت امید به زندگی افزایش می یابد که اگر این مسائل از طریق رسانه ها و در درجه اول از طریق صدا و سیما اطلاع رسانی شوند، اثرات شگرفی را در آینده برای رسیدن به جامعه سالم و توسعه یافته به همراه خواهد داشت.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی استان امضا و ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، با اهدای شاخه گل از طرف سرپرست دانشگاه علوم پزشکی از تلاش های خبرنگاران مرکز تجلیل شد.