رونق تولید ملی | شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

آئین بزرگداشت روز خبرنگار در مرکز چهارمحال و بختیاری - نمایش محتوای خبر

 

 

آئین بزرگداشت روز خبرنگار در مرکز چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل مرکز در جمع کارکنان معاونت خبر با گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار از زحمات مجدانه و تلاش های خستگی ناپذیر کارکنان این معاونت تشکر و قدردانی کرد.

دکتر افشارنیا با اشاره به اهمیت، حساسیت و اثربخشی خبر گفت: خبر پویایی هر شبکه ای را رقم می زند و هویت هر جریان خبری در حوزه های صدا، تصویر و مکتوب به سه مقوله اصلی دقت، سرعت و صحت بستگی دارد و روح خبر با تازگی، جریان سازی و تأثیرگذاری آن شکل می گیرد.

وی افزود: در شرایط کنونی که شبکه های متعدد مجازی و رسانه ای برای انتشار اخبار و رویدادها با یکدیگر رقابت می کنند، عمل کردن به شکل سنتی باعث دور ماندن از جریان خبری و رقابت رسانه ای می شود و کارکنان خبر هر کدام باید بتوانند یک جریان خبری را ایجاد و مدیریت کنند.

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اینکه در دنیای خبری امروز، رسانه ها دیگر به شکل یک سویه عمل نمی کنند و به رسانه های تعاملی تبدیل شده اند، بر ضرورت تعاملی شدن خبر در شبکه های مجازی و رادیویی و تلویزیونی با استفاده از ظرفیت مخاطبان در تولید و انتشار محتوا تأکید کرد.

آقای افشارنیا گفت: یک جریان مثبت خبری رسانه ای باید زبان گویای مردم و زبان جاری خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد تا ضمن آگاهی بخشی و روشن گری واقعیت ها به دور از سیاه نمایی و با درک شرایط کنونی، روح خودباوری و امیدآفرینی را به جامعه القا کند.

وی افزود: قرار گرفتن صدا و سیما در فهرست تحریم های آمریکا، نشانه همسویی اهداف این سازمان با آرمان های نظام جمهوری اسلامی است و رسانه ملی با وجود همه تحریم ها و فشارها با جدیت و حرکتی رو به رشد به سمت تعالی و پیشرفت پیش می رود.

در این نشست رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری هم برای تبریک روز خبرنگار در جمع کارکنان معاونت خبر صدا و سیمای استان حضور یافت و از زحمات و همراهی رسانه استانی در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این آئین با اهدای لوح سپاس و هدیه از تلاش های یک ساله کارکنان معاونت خبر مرکز قدردانی شد.