سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

اصول اولیه ترک سیگار

اصول اولیه ترک سیگار


Loading the player...

دانلود

از توتون و تنباکو به عنوان یک قاتل حرفه ای نام برده می شود. افراد سیگاری و نیز سایر افرادی که به نوعی در معرض دود دخانیات هستند، بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند و به مراتب زودتر از افرادی که از دخانیات استفاده نمی کنند، جان خود را از دست می دهند. این افراد به طور متوسط، 13 سال زودتر از افراد غیرسیگاری، می میرند. نیکوتین بسیار اعتیاد آور است و ترک سیگار به ویژه بدون کمک می تواند بسیار دشوار باشد. در واقع، بیشتر مردم برای اولین بار موفق به ترک سیگار نمی شوند. اما باید بدانید که در نهایت با سعی و تلاش قادر خواهید بود، سیگار کشیدن را متوقف کنید. توجه به مراحل زیر، میزان موفقیت شما را در مسیر ترک سیگار افزایش می دهند.

گام اول: برای ترک سیگار، تصمیم ویژه ای بگیرید و یک تاریخ جهت ترک کامل دخانیات برای خود تنظیم نمایید. پس از آن، از تمام منابع در دسترس که فکر می کنید، میزان موفقیت شما را بالا می برد، کمک بگیرید.

گام دوم: یکی از مهم ترین مواردی که به شما در ترک سیگار کمک می کند، حمایت و پشتیبانی اطرافیانتان است. حمایت خانواده، دوستان، پزشک و یا یک مشاور در این خصوص می تواند بسیار کمک کننده باشد. می توانید در یک گروهی که همه برای ترک سیگار جمع شده اند، عضویت پیدا کنید و همدیگر را تشویق کنید.

گام سوم: برای چالش هایی که فکر می کنید در این مسیر با آنها مواجه خواهید شد، برنامه ریزی کنید و همواره از قبل راه حلی برای آنها داشته باشید. برای مثال یک فهرست از مکان های پر خطری که در گذشته به آنجا می رفتید و فکر می کنید ممکن است شما را از این مسیر منحرف کنند، تهیه نمایید و سعی کنید مکان هایی را جایگزین آنها کنید که مطمئن هستید، سیگار کشیدن در آنجا ممنوع است.

گام چهارم: میزان اطلاعات خود را در خصوص ترک سیگار، افزایش دهید. به زندگی عاری از دود فکر کنید.

گام پنجم: حتی اگر موفق به ترک سیگار شدید، به این نکته توجه کنید که تنش و اضطراب می تواند شما را دوباره به سمت سیگار و استعمال سایر دخانیات سوق دهد. در واقع، بسیاری از افراد سیگاری، همواره از دلشوره و اضطراب به عنوان دلیلی برای کشیدن سیگار و یا روی آوردن مجدد به آن یاد می کنند.در این مواقع به جای استفاده از نیکوتین شما نیاز به  یادگیری راه های جدید برای مقابله با اضطراب و مدیریت آنها دارید

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.