سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

آشنایی والدین با بازی های مهارتی

آشنایی والدین با بازی های مهارتی


Loading the player...

دانلود

بازي هاي مهارت يا تمريني، بازي هايي هستند كه حواس پنجگانه كودك (شنوايي، بينايي، لامسه، بويايي، چشايي) را به بهترين شكل ممكن تقويت ميكنند و براي تقويت اين حواس و فراهم كردن ابزار اين بازيها تداركات چنداني لازم نيست. براي اين منظور با كوچكترين ابزار و وسايل ميتوان بهترين شرايط را براي بازي كردن كودك و تقويت حواس چندگانه فراهم كرد. در اين قسمت به چند مورد از اين نوع بازيها جهت آشنايي بيشتر والدين اشاره ميكنيم.

لي لي كردن: براي ارتباط و هماهنگي چشم و دست و پا بسيار مفيد است و همچنين ميتواند بسياري از انرژي كودك شما را تخليه كند. همچنين لي لي كردن و طناب بازي سرعت ادراك رياضي در كودكان را افزايش ميدهد.

بازي هاي پرتابي: از بازيهايي مثل دارت، پرتاب توپ يا بولينگ يا ميني بسكتبال ميتوانيد براي برقراری ارتباط بين چشم و دست كودك استفاده كنيد.

بازي اعداد: درون يك كيسه تعدادي نخود، لوبيا و عدس بریزید و از فرزندتان بخواهيد مثلا چهار تاي آن را بيرون بياورد و بگويد از اين چهار تا، چند تا نخود است و چند تا لوبيا سفيد است و چند تا لوبيا قرمز.

بازي اسم و فاميل: اين بازي حتما نياز به سواد خواندن و نوشتن ندارد. اين بازي در افزايش دايره واژگان، به كودك شما كمك میکند.

بازي با عروسك هاي دستي انگشتي: با استفاده از اين عروسك ها هم ميتوانيم اوقات خوشي را براي فرزندانمان فراهم كنيم و هم اينكه نکات تربیتی و اخلاقی را به فرزند خود انتقال دهیم، آن هم به شيوه ای مطلوب. هيچگاه كودك را به صورت مستقيم نصیحت نکنید؛ چرا كه نه تنها أثرگذار نخواهد بود، بلكه باعث ايجاد شكاف در ارتباط شما با كودكتان خواهد شد. اين عروسكها را بخرید و به کمک آنها هم مهارتهاي ارتباطي را در كودكانتان تقويت كنيد و هم آنچه را مدّ نظرتان است به فرزندانتان انتقال دهید.

بازي با ليوان پر از آب: اين بازي برای تمركز كودك بسيار سودمند است و ارتباط بين چشم و دست را هماهنگ ميكند.

كتابسازي: به كودك كمك كنيد عكس هايي از مجلات را ببرد و در صفحاتي بچسباند و آنها را به شكل كتاب در آورد.

آشپزي: كودك از حدود سه سالگي ميتواند در كارهاي مانند ژله درست كردن، تهيه كيك و پختن تخم مرغ مشاركت داشته باشد. اجازه دهيد كودك اين نوع فعاليتها را آموزش ببيند. اين فعاليت، تأثير زیادی در تغذيه كودك ميگذارد.

Parents acquaintance  with Skill Games

Games of skill or practice, the games are in the best possible way to reinforce their child's five senses. For this purpose, the smallest tools can provided be best conditions for children to play and enhancement of multiple senses

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.