جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

محتوا با برچسب همکاران برگزیده.

هدف دشمن در فضای مجازی، از کار انداختن سامانه فرهنگی است.

هدف دشمن در فضای مجازی، از کار انداختن سامانه فرهنگی است.


رئیس سازمان صدا و سیما :

هدف دشمن در فضای مجازی، از کار انداختن سامانه فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری: دکتر علی عسگری در آئین تجلیل از برگزیدگان صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری در  نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها با اشاره به اهمیت و کارکرد رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها از نمای نزدیک‌تر و صمیمی‌تر با مخاطبان ارتباط دارند،بطور ملموس موضوعات فرهنگی را مطرح می‌کنند، مشکلات مردم را می‌بینند و برای رفع آن‌ها چاره‌ اندیشی می‌کنند.

وی افزود: رسانه‌ها از نزدیک با مقامات استانی ارتباط برقرار می‌کنند و با مراکز اجرایی و بخش‌های تحقیقاتی همکاری دارند که هر کدام از اینها در رشد و توسعه استان‌ها مؤثرند. دکترعلی عسگری خاطر نشان کرد: رسانه‌های ملی هر چند می‌توانند کارهای ارزشمندی انجام دهند اما کارهای استانی را نمی‌توانند انجام دهند.رئیس سازمان با بیان اینکه کشور در یک شرایط بسیار خاصی قرار دارد، تاکید کرد: ما در یک صلح مسلح هسیتم و دشمن به دلیل روحیه شهادت‌طلبی و مقاومت ما، توانایی ضربه زدن را ندارد، این یک واقعیت است که ما در برابر یک جنگ نابرابر رسانه‌ای هستیم. به گفته وی بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری، امروز عصر ارتباطات و جنگ امروز جنگ رسانه‌ای است.

دکتر علی عسگری با اشاره به جنگ فرهنگی خاطرنشان کرد: اقدامات دشمن در این جنگ بسیار مُهلک و هویت یک ملت را نشانه گرفته است، چون هویت ما یک هویت ایمانی، فرهنگی و جهادی را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ ما آسیب ببیند هویت ما نیز آسیب می‌بیند، گفت: بیش از 250 شبکه فارسی زبان برای تخریب اخلاق و هویت کشور تشکیل شده است. ریس رسانه ملی افزود:کجای دنیا سراغ دارید که برای یک کشور دو شبکه وجود داشته باشد و با زبان همان قوم در حال تخریب همان قوم باشند.دکتر علی عسگری با بیان اینکه خوشبختانه نظامی‌ها، سپاه، ارتش و بسیج به اندازه کافی اقتدار ایجاد کردند، تصریح کرد: تجربه در فروپاشی شوروی نشان داد که با جنگ فرهنگی بدون شلیک گلوله، این کشور نابود و این الگو در برخی از کشورها نیز پیاده سازی شد.

وی ادامه داد: در فتنه 88 نیز می‌خواستند همین عمل را در ایران انجام دهند که نتوانستند، ما امروز در یک جنگ تمام عیار فرهنگی هستیم که کشورهای اروپایی، آمریکاییش، اسرائیل و کشورهای حقیر و کوچک نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند.وی با اشاره به ماهواره و آسیب‌های آن افزود: باید خانواده‌ها مراقب باشند که در سُرسُره انحراف ماهواره قرار نگیرند چون آنان مردان، زنان و کودکان ما را هدف قرار داده اند و قصد انحراف جامعه را دارند.

رئیس سازمان صدا و سیما، جبهه دیگر جنگ را فضای مجازی عنوان و تصریح کرد: جبهه دیگر فضای مجازی است که کانون آن آمریکاست و برنامه‌ریزی کرده تا به طور جدی در این حوزه نیز نفوذ کند، در این جنگ شاید نخستین اهداف آنها از کار انداختن سامانه فرهنگی و افکار عمومی که همان رسانه ملی است، می‌باشد.

علی عسگری خاطرنشان کرد: اگر همکاران ما در رسانه ملی که دارای محدودیت‌های هستند مجاهدانه تلاش نمی‌کردند امروز چیزی از رسانه ملی نمانده و اثرگذاری رسانه ملی نزدیک به صفر شده بود. همکاران ما هم در رسانه ملی و هم در شبکه‌های استانی با جدیت تلاش می‌کنند.وی با اشاره به وجود یکسری اشکالات گفت: ما هم به دنبال برتری هستیم هر چند تا رسیدن به برترین‌ها فاصله داریم، ما در معرض تهدید هستیم و جامعه روحانیت باید کمک کنند.دنیا همیشه در حال جنگ، خوبی و بدی بوده و بخش‌های فرهنگی در معرض آسیب‌های فراوان است.رئیس سازمان با اشاره به دهه فجر افزود: ببینید چه تحول عظیمی از ناحیه انقلاب ایجاد شده است، آنها می‌خواستند ما را در فقر نگه دارند و  نفت ما را ببرند. تلاش می‌کنیم هر روز در سایه اسلام، انقلاب و منویات مقام معظم رهبری پایدارتر باشیم.

علی عسگری با اشاره به سریال معمای شاه بیان کرد: در این مجموعه نمی‌توانیم همه چیز را بیان کنیم، در زمان قبل از انقلاب قلب تهران حلبی‌آباد بود اما امروز تهران یکی از شهرهای بزرگ، مُترقی و پیشرفته است. جمهوری اسلامی در معرض تبدیل شدن به یک قدرت جهانی در آینده است هر چند امروز هم می‌توان گفت ایران یک قدرت جهانی است و بدون در نظر گرفتن ایران هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی‌شود.

وی با اشاره به زحمات مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: حوزه صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری به تمام زیبایی‌ها و توانمندی‌های این استان در حوزه خبر، پشتیبانی، فنی و موسیقی پرداخته است که جای تشکر و قدردانی دارد.رئیس سازمان خاطرنشان کرد: مراکز صدا و سیمای استان‌ها به ویژه چهارمحال و بختیاری که یک استان فاخر و ارزشمند است دارای اثرات ویژه‌ای هستند، سلحشوری مردم چهارمحال و بختیاری نیز یکی از ویژگی‌های بارز آنها است. یک زمانی مردمان این استان سُکان‌دار دفاع از هویت مردم ایران بودند به ویژه در دوران جنگ تحمیلی لشکر قمربنی‌هاشم(ع) به صف‌شکنی و جهاد مشهور بود.

در این مراسم با حضور دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، معاون امور استانهاو مسئولان استانی، 114پروژه فنی و محتوایی در صدا و سیمای استان چهارمحال وبختیاری افتتاح شد.  که شامل9 طرح در حوزه سیما، 35 مستند در حوزه صدا، 7 گزارش در حوزه خبر، 2 پروژه در حوزه پژوهش، 28 نماهنگ و موسیقی و 20 پروژه در حوزه تأسیسات بود.

در پایان این آئین از خانواده های شهدای مدافع حرم و برگزیدگان صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در جشنواره نوزدهم نیز، تجلیل شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.