جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

محتوا با برچسب مدیریت بحران.

مدیرکل صدا و سیمای استان: آموزش همگانی و شبکه سازی نیروهای محلی ضرورتی انکار ناپذیر در مدیریت بحران

مدیرکل صدا و سیمای استان: آموزش همگانی و شبکه سازی نیروهای محلی ضرورتی انکار ناپذیر در مدیریت بحران


مدیرکل صدا و سیمای استان: آموزش همگانی و شبکه سازی نیروهای محلی ضرورتی انکار ناپذیر در مدیریت بحران

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل صدا و سیمای استان در «دوره آموزشی اصول و کلیات اطلاع رسانی و آگاه سازی» رابطین مدیریت بحران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری که با مشارکت رسانه استانی، دانشگاه جامع علمی کاربردی و ستاد مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری به میزبانی صدا و سیما برگزار شد، بر ضرورت آموزش و آگاهی بخشی همگانی برای مقابله با بحران تأکید کرد.

آقای عظیمی با اشاره به حادثه چند روز پیش سقوط هواپیمای ترکیه در منطقه هلن استان اشاره و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با مدیریت درست و به موقع در کمترین زمان ممکن، جریان خاتمه یافت که نقطه عطفی در مدیریت بحران است.

وی با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات گذشته در شرایط بحرانی، بررسی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت گفت: از طریق آموزش های همگانی و فراگیر می توان برای کنترل شرایط بحرانی و به حداقل رساندن صدمات و خسارات در مواقع بحران اقدامات مؤثری انجام داد.

مدیرکل مرکز با تأکید بر نقش و خدمات رسانه ها در شرایط بحرانی گفت: شبکه سازی نیروهای محلی که آموزش و مهارت های حرفه ای را فراگرفته باشند و با نوع فعالیت مفید رسانه ای آشنا باشند، برای هدایت امور و تسهیل در فرآیند اطلاع رسانی و ارائه خدمات ضرورتی انکار ناپذیر است.

آقای عظیمی همچنین افزود: برای حضور سر صحنه و برقراری ارتباط زنده صوتی و تصویری نیاز به تجهیزات ماهواره ای پرتابل یا همان کوله پشتی خبرنگاری ضروی است و برای مرتفع شدن آن باید  با همکاری مدیریت بحران استان اقدام نماییم.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست آموزشی با تشکر از صدا و سیمای استان به خاطر تعامل مفید و سازنده با مدیریت بحران استان و توجه ویژه به بحث آموزش، آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم بر لزوم پیشگیری از حوادث، آمادگی در شرایط بحرانی و آموزش مردمی با محوریت صدا و سیما تأکید کرد.

آقای فرهادی از تعیین شصت روستای هدف در استان برای ارائه آموزش به نیروهای بومی به عنوان نیروهای واکنش سریع خبر داد و گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر در خانه های امداد روستاها آموزش های لازم را به این افراد ارائه می دهند و تجهیزات فردی را برای مقابله یا مواجهه با بحران در اختیار آنها قرار می دهند.

وی به عزم مدیریت بحران استان برای مجهز شدن به آخرین تجهیزات و سیستم های روز دنیا در شرایط بحرانی اشاره و تصریح کرد: اطلاع رسانی از شرایط بحرانی با محوریت مردم و انعکاس واقعیت ها بدون ایجاد دلهره و تنش و آرام کردن جو برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و اقدامات بسیار مؤثر است و در این بین، نقش صدا و سیما برای آموزش و آگاه سازی مردم مهم و غیرقابل انکار است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.