جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

محتوا با برچسب قدردانی.

تأکید بر تأمین و ارتقای سلامت جامعه، به پشتوانه همدلی و همکاری مردم با متولیان حوزه سلامت

تأکید بر تأمین و ارتقای سلامت جامعه، به پشتوانه همدلی و همکاری مردم با متولیان حوزه سلامت


به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

در آخرین روز از هفته سلامت با عنوان «هر رسانه، یک پایگاه سلامت در مقابله با کرونا»، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، بهداشتی چهارمحال و بختیاری با حضور در صدا و سیمای استان از تلاش های بی وقفه رسانه استانی و همراهی و تعامل با این دانشگاه به ویژه از زمان شیوع کرونا تا کنون تشکر و قدردانی کردند.

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در این دیدار با اشاره به اهمیت و حساسیت کار مجموعه علوم پزشکی در شرایط به وجود آمده، از زحمات بی دریغ، خستگی ناپذیر، ایثارگرانه و متعهدانه کادر درمانی و بهداشتی استان تجلیل کرد.

دکتر افشارنیا گفت: پس شیوع ویروس کرونا، رویه خوبی شکل گرفت و باعث شد در مجموع تصمیم گیری ها، مدیریت ها و اقدامات، همگرایی و هم افزایی بین مردم و مسئولین نظام بیشتر شود و مردم با اعتماد بیش از پیش از تصمیمات تبعیت کنند.

وی افزود: همدلی و مشارکت مردم با مسئولین حوزه سلامت و عمل کردن به توصیه ها و آموزش هایی که از طریق صدا و سیما انتقال داده می شود، مهمترین راهکار برای تأمین و ارتقای سلامت جامعه است.

مدیرکل صدا و سیمای استان انسجام ملی و اعتماد مردم به نظام سلامت را که با توکل به ذات مقدس الهی به موفقیت های چشمگیری در مقایسه با کشورهای پیشرفته با وجود تحریم های ظالمانه، برای مدیریت و کنترل شرایط به وجود آمده دست یافته است را مهمترین دستاورد این دوران برشمرد.

دکتر افشارنیا به همراهی صدا و سیما با مردم و مسئولین نظام سلامت برای آموزش، آگاهی سازی و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص ترویج در خانه ماندن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان اصولی ترین و مهمترین راهکار مقابله با این بیماری اشاره کرد و گفت: ایجاد امید و نشاط در جامعه و پر کردن اوقات فراغت مردم در کنار این موارد، حساسیت کار رسانه را بیشتر کرد و همکاران صدا و سیما در این ایام از هیچ تلاش کوتاهی نکردند و در همراهی با مردم، در اجتماع و در مراکز بهداشتی، درمانی حضور پررنگی برای اطلاع رسانی داشتند.

وی افزایش اعتماد مردم و افکار عمومی به رسانه ملی که بر اساس نظرسنجی های اخیر بیش از 78 درصد مردم اخبار مربوط به کرونا را از طریق صدا و سیما دنبال می کنند، نتیجه این تلاش ها اعلام کرد و افزود: هم اکنون اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در طرح کمک های مؤمنانه و همچنین مستندسازی و جمع آوری منابع مربوط به دوران شیوع کرونا در دستور کار برنامه های رسانه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد هم در این نشست با اشاره به چالش ها و بحران هایی که پس از شیوع کرونا تمام ابعاد زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: این چالش فقط مربوط به حوزه سلامت نیست و همه ارگان ها، نهادها، سازمان ها و مردم با آن درگیر شدند و مدیریت آن یک همت همگانی را می طلبد.

دکتر شیرانی افزود: با اعتماد به توانمندی های خود، اتحاد، هم افزایی و بسیج همگانی مردم و مسئولین و همیاری صدا و سیما به عنوان حلقه اتصال این زنجیره همدلی به لطف و مدد الهی، جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم ها، زیرساخت های آسیب پذیر و امکانات محدود، عملکرد مطلوبی در کنترل شرایط و مقابله با این بیماری فراگیر جهانی داشته است.

وی از صدا و سیمای استان که همواره یاری رسان نظام سلامت به خصوص از زمان شیوع ویروس کرونا در فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی دقیق و کارساز بوده است، تشکر و قدردانی کرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.