جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

محتوا با برچسب فارسان.

نشست هم اندیشی نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ و فرمانداران این شهرستان ها با مدیرکل مرکز

نشست هم اندیشی نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ و فرمانداران این شهرستان ها با مدیرکل مرکز


نشست هم اندیشی نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ و فرمانداران این شهرستان ها با مدیرکل مرکز

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل صدا و سیمای استان در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی که در این استان وجود دارد، گفت: تشکیل چنین جلساتی و بهره گیری از نظرات مسئولان استان و شهرستان ها به تولید آثار فاخر و تأثیرگذار رسانه ای برای توسعه استان منجر می شود.

آقای عظیمی به لزوم حرکت حول محور سند توسعه استان و معرفی ظرفیت های بالقوه ای که وجود دارد اشاره و خاطر نشان کرد: میزبانی استان در بیست و یکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز در سال آینده فرصت مغتنم و ویژه ای برای معرفی و توسعه چهارمحال و بختیاری است که تحقق این امر، همدلی و همراهی مردم و مسئولین استانی را می طلبد.

وی پوشش دیجیتال در تمام نقاط استان را یکی از اهداف اصلی رسانه استانی برشمرد و با اشاره به راه اندازی 47 ایستگاه دیجیتال در سال گذشته و پوشش بیش از 90 درصدی دیجیتال در استان افزود: امسال نیز راه اندازی 30 ایستگاه دیگر در صورت تأمین اعتبار در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای استان همچنین با اشاره به تولید آثار فاخر برای معرفی مفاخر و مشاهیر استان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح بزرگ تولید سریال با موضوع معرفی علیمردان خان بختیاری یکی از شخصیت های برجسته ملی و استانی و از سران آزادی خواه مشروطه که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بود در این مرکز انجام می شود و هم اکنون در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد.

آقای عظیمی گفت: این سریال با برآورد هزینه 100 میلیارد ریالی در 26 قسمت 45 دقیقه ای در شبکه استانی سیمای جهان بین تولید می شود.

وی همچنین از تصویب طرح سریال بی بی مریم بختیاری و تولید مستندهای معرفی آیت الله نجفی دهکردی و زندگی نامه عمان سامانی از دیگر مشاهیر استان خبر داد وگفت: تلاش می کنیم این سه اثر برای رونمایی در جشنواره سال آینده تولید و آماده شوند.

وی همچنین پرداختن به مسائل و مطالبات همه شهرستان ها، توجه به آئین ها، فرهنگ ها، لباس و موسیقی بومی را از دیگر سیاست ها و رویکردهای صدا و سیمای استان بیان و تصریح کرد: سال گذشته با مد نظر قرار دادن فرهنگ و موسیقی محلی 24 قطعه موسیقی در این مرکز تولید شد در صورتی که تعهد سالانه تولید 13 قطعه است و همچنین در جشنواره بیستم تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های رسانه ملی، تندیس بهترین مرکز موسیقی جشنواره به مرکز چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.

آقای عظیمی رعایت عدالت رسانه ای و پوشش اخبار همه شهرستان های استان در بخش های خبری این مرکز، تولید و پخش برنامه سیمای همدلی برای پی گیری مطالبات مردم، تولید برنامه گفتمان سازی رسانه ای اقتصاد مقاومتی که به زودی از سیمای جهان بین پخش خواهد شد، حضور نمایندگان تمامی شهرستان های استان در مجلس شورای اسلامی در برنامه های رادیویی و تلویزیونی و ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه انتخابیه خود به مردم، تولید و پخش برنامه رادیویی آوای روستا با هدف معرفی قابلیت های روستاهای استان و تولید مستندهای رادیویی از فرهنگ و آداب تمامی شهرستان ها را بخشی از اقدامات این مرکز برای کمک به رشد، توسعه و معرفی استان برشمرد.

نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به حساسیت و اهمیت کار رسانه در انتقال پیام، تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم از صدا و سیما به عنوان دانشگاهی فراگیر که ظرفیت آموزش و فرهنگ سازی با توجه جایگاه، تأثیرگذاری و مقبولیتی که بین مردم دارد، یاد کرد.

دکتر کاظمی از همکاری و تعامل صدا و سیمای استان با سایر نهادها و همچنین اقدامات و برنامه های مؤثر رسانه استانی در همراهی با مردم و مسئولین تمامی نقاط استان و توجه به دورافتاده ترین نقاط در بحث پوشش دیجیتال و معرفی ظرفیت ها و استعدادهای گردشگری و سرمایه گذاری تشکر و قدردانی کرد.

وی توجه به مفاخر و شخصیت های برجسته استان در برنامه های این مرکز از جمله طرح عظیم تولید سریال علیمردان خان بختیاری را اقدامی ارزنده و در خور تجلیل دانست و گفت: برای تقویت فرهنگ بومی محلی و همچنین معرفی قابلیت ها و توسعه استان آمادگی کامل را برای همکاری با صدا و سیمای استان داریم.  

فرمانداران شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ نیز در این نشست از مدیرکل و مجموعه صدا و سیمای مرکز  استان به خاطر هماهنگی، انسجام و تعامل مؤثر و حضور فعال در همه عرصه ها برای یاری رساندن به مردم و مسئولان و به ویژه توجه و اهتمام جدی به بحث تکمیل پوشش دیجیتال در این شهرستان ها تشکر و قدردانی کردند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.