جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

محتوا با برچسب جشنواره بیست و یکم.

آمادگیِ رسانه ملی برای حمایت از فیلمنامه‌های فاخر

آمادگیِ رسانه ملی برای حمایت از فیلمنامه‌های فاخر


آمادگیِ رسانه ملی برای حمایت از فیلمنامه‌های فاخر

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزچهارمحال وبختیاری:

رئيس رسانه ملي در نشست هم انديشي با هنرمندان ضمن تأكيد بر ضرورت و اهميت آغاز نهضت فيلمنامه نويسي در كشور تصريح كرد: ما از جهت تأمين منابع مالي براي نوشتن فيلم نامه هاي فاخر و سوژه هاي جذاب آمادگي كامل داريم و  از هنرمندان كشور مي خواهم كارهاي خود را با جديت در اين زمينه شروع كنند

دكتر علي عسكري در حاشيه بيست و يكمين جشنواره توليدات صداوسيمای مراكز استان ها در نشست هم انديشي با هنرمندان بر استفاده از ظرفيت هاي ملي و استاني براي تربيت فيلم نامه نويس تاكيد کرد و افزود: اگر ما نيروي خلاق متعهد و متفكر را دراين زمينه تربيت كنيم و آموزش دهيم، گامي اساسي و روبه جلو برداشتيم كه آثارش بعدها نمود پيدا مي كند.

وی با بيان اينكه بايد به سمت توليد سريال هاي انيميشني (پويانمايي) پيش برويم گفت: امروز سريال هايي كه در حوزه انيميشن مي سازيم بسيار اثرگذار است  و ما مي توانيم در اين مسير حرفه اي تر و موثرتر از قبل حركت كنيم.

دكتر علي عسكري بر آغاز نهضت توليد فيلم تلويزيوني تأكيد و تصريح كرد: بنيان اين نهضت هم، فيلم نامه هاي خوب و مؤثر و حرفه ايست و اميدواريم با اين مبنا شاهد اين نهضت بزرگ و مؤثر باشيم.

دكتر علي عسكري با اشاره به تجارب مختلف خود گفت: ما هرجا كه به استان ها، اعتماد كرده و سرمايه گذاري كرديم، جواب داده است چون گنجينه هاي بزرگي در سراسر كشور وجود دارد.

رئيس رسانه ملي فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه هاي مختلف به ويژه انيميشن و فيلم و سريال را مطلوب دانست و افزود: به رغم همه اين فعاليت ها و تلاش ها ما تا رسيدن به نقطه مورد نظر فاصله داريم. ما دوست داريم كه خيلي بيشتر از اين كار و توليد كنيم و براي اين هدف به بودجه ويژه اي نياز داريم. 

رئيس سازمان صداوسيما استفاده از ظرفيت هاي استاني براي توليد محصولات جديد را مهم ارزيابي كرد و گفت: بايد با توجه به تنوع اقليم ها در كشور زمينه ساخت شهرك هاي سينمايي متفاوتي در كشور را فراهم كنيم.

رئيس رسانه ملي در بخش ديگري از سخنان خود استفاده از موسيقي اصيل ايراني را در توليدات صداوسيما مهم خواند و افزود بايد با برنامه ريزي دقيق و علمي، توجهي ويژه به موسيقي اصيل خود داشته باشيم و از آن بجا استفاده كنيم.

دكتر علي عسكري با بيان اينكه در كنار توجه ويژه به قابليت هاي و ظرفيت هاي استاني بايد به تقويت وحدت ملي بيش از پيش توجه كرد افزود: در چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي بايد هنرمندانه اقوام مختلف و ظرفيت هاي گوناگون آنها را در يك قاب نشان داده و اقتدار ايران اسلامي را نمايش دهيم.

پيش از سخنان رئيس رسانه ملي، تعدادي از هنرمندان و مسئولان رسانه ملي كه در نشست حاضر بودند هم به بيان ديدگاه‌هايشان پرداختند. در اين نشست كه در آخرين روز برگزاري بيست و يكمين جشنواره توليدات مراكز استان‌ها برگزار شد، هنرمنداني مانند مهدي فقيه، سياوش طهمورث، پوران درخشنده، فاطمه گودرزي، محمدحسين لطيفي، هوشنگ جاويد، علي دهكردي، بهرام شفيع، كاظم احمدزاده، زهرا سعيدي و حسن سلطاني و در كنار آنها، تعدادي از مديران رسانه ملي هم حضور داشتند .

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.