جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

محتوا با برچسب بی بی مریم.

بازدید رئیس رسانه ملی از پشت صحنه سريال «بانوي سردار» از تولیدات سیمای جهان بین

بازدید رئیس رسانه ملی از پشت صحنه سريال «بانوي سردار» از تولیدات سیمای جهان بین


بازدید رئیس رسانه ملی از پشت صحنه سريال «بانوي سردار» از تولیدات سیمای جهان بین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

رئیس رسانه ملی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاون امور استان های صدا و سیما، استاندار چهارمحال و بختیاری، تعدادی از نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، برخی از مسئولین محلی و جمعی از مدیران و مسئولین رسانه ملی؛ از مراحل ساخت، تولید و پشت صحنه سریال «بانوي سردار» از تولیدات سیمای جهان بین بازدید کردند.

رئيس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با تأکید بر اهميت معرفي مفاخر ايراني براي تقويت هويت ملي و ديني جوانان گفت: دشمن امروز تمام توانش را براي تخريب هويت ملي و ديني جوانان كشور ما به كار گرفته است و سابقه طولاني رشادت های مردم بزرگ ايران، گنجينه عظيمي است كه رسانه‌ ملي بايد از آن استفاده كند.

دکتر علی عسکری افزود: اقناع افكار عمومي وظيفه اصلي صدا و سيما است و با اتكا به اين گنجينه مي‌توان هويت امروز جوانان را شكل داد.

وی با اشاره به اينكه سردار بي‌بي‌مريم بختياري از مفاخر بزرگ ايران در تاريخ است و در منطقه مركزي ايران خصوصاً قوم بختياري زبانزد همه بوده است، گفت: آشنايي با زندگي اين بانوي مبارز و فهيم و رشادت‌هاي فرزند برومند شهيدش علي‌مردان بختياري، الگوي مناسبي براي خانواده‌هاي ايراني است.

رئیس رسانه ملی از ويژگي‌هاي شخصيتي اين بانوي مبارز و پسرش ياد كرد و گفت: بي‌بي‌مريم درك عميقي از تحولات منطقه و دسيسه استعمارگران داشته و سال‌ها در مقابل اين استعمار و استبداد وابسته به اين استعمار كه حكومت پهلوي اول بود ايستادگي و مبارزه كرده است.

دکتر علی عسکری ابراز اميدواري كرد: سريال «بانوي سردار» به‌خوبي معرف ويژگي‌هاي شخصيتي اين بانوي مقاوم و فرزندش علي‌مردان بختياري باشد.

وی شخصيت‌ها و اسطوره‌هاي تاريخي را از پشتوانه‌هاي فرهنگي مردم ايران دانست و تأكيد كرد: مردم ما داراي فرهنگ غني و كهني هستند كه بايد از آن براي حفظ هويتشان بهره ببرند، چراكه دشمن مي‌كوشد با تحريف تاريخ، اين هويت را از بين ببرد.

معاون امور استان های سازمان صدا وسیما هم در این بازدید گفت: سريال «بانوي سردار» سريال با مشاركت امور استان‌هاي رسانه‌ ملي و مركز چهارمحال و بختياري توليد مي‌شود و تصویربرداری فصل اول آن ظرف چند روز آینده به پايان خواهد رسيد.

دکتر علی دارابی از ساخت فصل دوم این سریال که دوران زندگی شهید علی مردان بختیاری، فرزند بی بی مریم را روایت می کند، خبر داد و گفت: بخش دوم این سریال در حال نگارش است که پیش بینی عوامل(نویسنده، تهیه کننده و کارگردان) بر تولید بیش از 60 قسمت خواهد بود.

دبير مجمع تشخيص مصلت نظام نیز در اين بازديد با اشاره به اوضاع كنوني كشور و رويارويي ناجوانمردانه آمريكا و صهيونيست‌ها با  آن گفت: اين سريال در زمان مناسبي روي آنتن مي‌رود و مي‌تواند پيام مهمي براي دشمنان ما داشته باشد و آن پیام این است كه اگر دشمن بخواهد به اين كشور تعرض كند زنان ايراني نيز همپاي مردان ايراني در مقابل آن مي‌ايستند، همانطور كه در دفاع مقدس زنان هم به عنوان مادران و همسران رزمندگان مقاوم ايستادند و هم خود مانند يك سرباز در موارد متعددي مقابل دشمن جنگيدند.

 دكتر محسن رضايي با اشاره به نقش زنان در استقلال كشور در برهه هاي مختلف گفت: در طول تاريخ نيز برخي از بانوان در كنار مردان شان و برخي به طور مستقيم تاريخ ساز شده‌اند.  

وی از علي مردان بختياري به عنوان يكي از سردارن شهيد بختياري ياد كرد كه در مقابل ظلم پهلوي اول ايستاد و در مقطعي از تاريخ، كنترل شهركرد را بدست گرفت و آداب ايراني اسلامي را در حكومت به آن پياده كرد.

دکتر رضایی به تصوير كشيدن زندگي نامه سرداران و مفاخر تاريخي چون بي بي مريم و عليمردان بختياري را راهي براي معرفي هرچه بهتر آنها و تقويت اعتماد به نفس در جوانان كشور دانست كه دشمن در تلاش است آن را از بين ببرد.

در ادامه این بازدید مدير كل صدا و سيماي چهارمحال و بختياري گفت: اين سريال در دو فصل توليد مي شود كه فصل اول به بي بي مريم بختياري و فصل بعد به فرزندش عليمردان بختياري اختصاص خواهد داشت.

آقای عظیمی افزود: با وجود آنكه اين سريال در بخش خصوصي توليد مي شود اما مشاركت معاونت امور استان های رسانه ملی و استانداري چهارمحال و بختیاری در تأمين هزينه هاي ساخت آن، زمينه مناسبي را براي ضبط و تولید این اثر در تهران فراهم كرده است.

وی در ادامه گفت: صدا و سیمای مركز چهارمحال و بختياري اواخر مرداد امسال ميزبان بیست و یکیمین جشنواره توليدات رادیویی و تلویزیونی مراكز استان های رسانه ملی است و آغاز پخش فصل نخست اين سريال، همزمان با افتتاحيه اين جشنواره از شبكه استاني جهان بين و شبكه سراسري شما پيش بيني می شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.