جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

محتوا با برچسب بازدید.

مسابقه کوچ

مسابقه کوچ


زمانی برای کوچ

مسابقه کوچ

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال وبختیاری: مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان با حضور در لوکیشن ضبط  مسابقه کوچ گفت: این مسابقه در 26 قسمت 60 دقیقه ای برنامه ریزی شده است و سعی دارد در هر قسمت نمادهای فرهنگی، اجتماعی و معیشتی اقوام مختلف در چهارمحال و بختیاری را به مخاطبان خود معرفی کند.

مهرداد عظیمی افزود: مسابقه کوچ با حضور 500 نفر از مردم استان تهیه می شود و شرکت کنندگان در دو روز اجرا و ضبط هر قسمت از برنامه، مانند عشایر کوچ و در چهار منزلگاه اطراق می کنند.

وی گفت: مقدمات تهیه و تولید هشت مستند بومی محلی دیگر در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری فراهم شده است و تا پایان امسال پخش این برنامه ها از شبکه جهان بین و دیگر شبکه های سراسری آغاز خواهد شد.

گفتنی است این مسابقه می کوشد در بخش ها و آیتم های متفاوت، زندگی را به مسابقه بگذارد. زندگی مردمانی که سادگی و سختکوشی مهمترین مؤلفه زندگیشان است.

آداب و رسوم رو به فراموشی، بازی های محلی، صنایع دستی از یاد رفته و مشاغل قدیمی، دستمایه مراحل این برنامه تلویزیونی است. در مراحل مختلف این مسابقه، آیین مهرورزی، احترام به رقیب، ساده زیستن و اساساً سبک زندگی ایرانی اسلامی ترویج می شود و در نهایت، کوچ مرحله پایانی است.

حرکت، گذر از راه های مال رو و رسیدن به مقصد به شکل نمادین، نمایانگر اسم این برنامه خواهد بود.

مسابقه "کوچ" به تهیه کنندگی جهانبخش زمانی شورابی، کارگردانی فرزاد زمانی شورابی، تدوین فرهاد زمانی شورابی و اجرای رحمان تقی پور و فروزنده یوسفی برای پخش از سیما تهیه و تولید می گردد.
تصویربرداران مسابقه کوچ: فرهاد زمانی، فرزاد زمانی، کاظم فرامرزی و امیر رستگار و صدابردار مرتضی احمدی می باشند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (7 آرا)
The average rating is 4.285714285714286 stars out of 5.