جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

محتوا با برچسب رسانه.

صدا و سیمای استان میزبان نشست تخصصی رسانه، دفاع مقدس و مقاومت

صدا و سیمای استان میزبان نشست تخصصی رسانه، دفاع مقدس و مقاومت


به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل مرکز در این نشست گفت: آزادی و امنیت امروز کشورمان مرهون فداکاری و پایداری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که حماسه تاریخی و جاودانه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد مصداق بارزی از رشادت و ازخودگذشتگی های نسل انقلاب در حفاظت از کیان ایران اسلامی است.

دکتر افشارنیا با قدردانی از زحمات اصحاب رسانه در دوران دفاع مقدس گفت: آرشیو صوتی، تصویری، مکتوب، گزارش های خبری و مستندات به جای مانده از آن دوران، مرهون تلاش ها و از خودگذشتگی های فعالان و پیشکسوتان عرصه خبر و اطلاع رسانی است که با ثبت و ماندگار کردن اتفاقات دوران دفاع مقدس آن را به میراثی ماندگار تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی دشمن از طریق جنگ نرم و تحریم های ظالمانه اقتصادی درصدد ضربه زدن به کشور است، افزود: راه برون رفت از این مشکلات و فشارها مقاومت است و مردم ثابت کرده اند جایی که دفاع از کیان میهن و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی در میان باشد، همواره در صحنه بوده و در برابر سختی ها، فشارها و توطئه ها مقاومت می کنند.

مدیرکل مرکز گفت: تبیین، بسط و نهادینه کردن فرهنگ مقاومت برگرفته از دوران دفاع مقدس، وظیفه اصحاب رسانه است همانگونه که در40 سال گذشته با الهام از آموزه های اسلام، برای تعالی نظام و تحقق ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و دبیر ستاد بزرگداشت سوم خرداد استان هم در این نشست با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس گفت: امروز مقاومت باید در جنگ اراده ها شکل بگیرد و رسانه ها باید در تبیین نظریه مقاومت، تبیین اهداف گام دوم انقلاب، تحقق شعار سال و خنثی کردن عملیات روانی دشمن برای روشن سازی و آگاهی بخشی به اذهان عمومی مردم تلاش کنند.

سرهنگ ذوالفقاری از اجرای بیش از هفتصد برنامه در استان همزمان با سالروز فتح خرمشهر از جمله همایش بزرگ نیروهای مسلح، اجرای صبحگاه مشترک، اعزام تیم های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم، برگزاری نشست های هم اندیشی و بصیرت افزایی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و نواختن زنگ مقاومت در مدارس خبر داد.

همچنین در این نشست از پنج عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس و موشن گرافی «فتح بهشت» کار مشترک بسیج صدا و سیما و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان رونمایی شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.